دلیل كاهش فالورهای توییتر مشخص شد

دلیل كاهش فالورهای توییتر مشخص شد می هاست: از آنجائیكه توییتر در جهت سیاست های شفاف سازی خود اعلام نموده می خواهد صفحات كاربری قفل شده از این پس جزو دنبال كنندگان كاربران حساب نكند، خیلی از فالورهای كاربران توییتر به میزان قابل توجهی كاهش یافته است.به گزارش می هاست به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت fortune، بعد از انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریكا كه در سال ۲۰۱۶ میلادی برگزار شد، فشار بسیاری برروی غول های تكنولوژی و دارندگان پلتفرم های شبكه های اجتماعی نظیر فیسبوك، توییتر و یوتیوب وارد شد تا ضد انتشار اخبار كذب، دروغین و همینطور اقدامات مداخله جویانه كشورهایی نظیر روسیه در امور داخلی آمریكا تصمیماتی اتخاذ شده و اقداماتی صورت گیرد.

توئیتر كه یكی از پلتفرم های بزرگ شبكه اجتماعی در جهان را داراست، یك هفته پیش در گزارشی اعلام نموده است كه در دو ماه گذشته یعنی ماه مه و ژوئن سال جاری ۲۰۱۸ میلادی، ۷۰ میلیون اكانت و حساب كاربری مشكوك و مورددار را كه خلاف قوانین و مقررات این شبكه اجتماعی عمل كردند، مسدود كرده و به حالت تعلیق درآورده است.

پس از انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریكا خیلی از نهادهای امنیتی این كشور ادعا كردند كه روسیه و عوامل تحت حمایت كاخ كرملین با نفوذ، سوءاستفاده و شایعه پراكنی در فضای مجازی و پلتفرم آزادانه شبكه های اجتماعی در جریان این انتخابات دخالت كرده اند.

همین مسائل باعث شد كه توییتر به همراه سایر شبكه های اجتماعی موظف شوند كه به منظور جلوگیری و مقابله با بروز حوادث این چنینی میلیون ها اكانت و حساب كاربری را به حالت تعلیق درآورده و مسدود كرده است.

همین امر سبب شده خیلی از كاربران توییتری از كاهش ناگهانی و ریزش شدید تعداد فالور و دنبال كنندگانشان گلایه و شكایت داشته باشند. این مساله برای افرادی كه تعداد بسیار زیادی فالوور داشتند، بسیار مشهودتر و محسوس تر است؛ بعنوان مثال، باراك اوباما و دونالد ترامپ چند میلیون از تعداد دنبال كنندگان خویش را در توییتر از دست دادند.

توئیتر بعد از اقدامات مداخله جویانه روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریكا، به شدت به باز گذاشتن فضای مجازی و سوءاستفاده مداخله گران روسی از پلتفرم این شبكه اجتماعی متهم شد. خیلی از تحلیلگران پیش بینی كرده اند كه روند رو به رشد تعلیق و مسدود حساب های كاربری در توییتر در ماه ژوئیه هم با همین روند افزایشی ادامه پیدا خواهد نمود.

توئیتر در این گزارش از تمامی كاربرانی كه در شناسایی حساب های كاربری مشكوك به آن كمك كرده اند، تشكر كرده و همینطور از سایر افراد و كاربران در سراسر جهان درخواست كرده كه درصورت مشاهده هرگونه محتوای تروریستی و خشونت آمیز آن را گزارش كنند.

بنا بر اعلام توییتر، كمتر از ۰.۲ درصد از مسدودسازی اكانت های توییتری به خاطر درخواست و گزارش دولت های مختلف در جهان رخ داده است و بیشتر آن توسط الگوریتم های پیشرفته بكار رفته در پلتفرم توییتر و متخصصان زبده فعال در این شبكه اجتماعی شناسایی شده است كه البته در این میان، نقش كاربران مردمی هم پررنگ بوده است.

بسیاری از افراد و هكرها، از پلتفرم و بستر آزادانه ای كه شبكه های اجتماعی نظیر توییتر بوجود آورده اند، سوءاستفاده كرده و به ارسال و انتشار تبلیغات سیاسی و نژادپرستانه گسترده ای اقدام نموده بودند.
1397/04/26
15:26:02
5.0 / 5
5203
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان