دانشگاه شهید بهشتی میزبان كنگره بین المللی شهر هوشمند

دانشگاه شهید بهشتی میزبان كنگره بین المللی شهر هوشمند می هاست: كنگره بین المللی شهر هوشمند با شركت 10 كشور پیشگام در این حوزه و با هدف بررسی مدلهای مختلف تولید یك شهر هوشمند مطابق با شهرهای هوشمند دنیا، 24 مرداد ماه امسال به همت دانشگاه شهید بهشتی برگزار می گردد.


به گزارش می هاست به نقل از ایسنا، دكتر پروانه مافی، رییس كمیته شوراها و شهرداری های مجلس شورای اسلامی از برگزاری كنگره بین المللی شهر هوشمند (ISC 2018)" با حمایت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، سازمان برنامه و بودجه كشور، وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی، وزارت ورزش و جوانان، وزارت جهاد كشاورزی و دانشگاه های معتبر كشور و با شركت 10 كشور پیشگام در حوزه فناوری اطلاعات نظیر ایتالیا، اسپانیا، یونان، كره جنوبی... با هدف بررسی مدلهای مختلف تولید یك شهر هوشمند مطابق با شهرهای هوشمند دنیا نظیر بارسلون، 24 مرداد ماه سال 97 به همت دانشگاه شهید بهشتی در مركز همایش های بین المللی این دانشگاه اطلاع داد.

وی افزود: بر پایی این كنگره كه در آن نخبگان و متخصصان ملی و بین المللی این حوزه با سخنرانی و عرضه راهكارهای عملی حضور دارند و كارگاه های آموزشی، نشست های تخصصی و پنل هایی با موضوعاتی مانند مدیریت شهر هوشمند، آینده شهر و ارتباط آن با هوشمندسازی، بهداشت هوشمند و... برگزار می شود، می تواند مردم و مسئولین را با لزوم، دستاوردها و راهكارهای تولید شهر هوشمند آشنا كند و قدم بزرگی در نیل به این هدف باشد.
رییس شورای راهبردی كنگره فناوری هوشمند با اشاره به اینكه ساخت یك شهر هوشمند بعنوان استراتژی برای كاهش مشكلات بوجود آمده توسط رشد جمعیت شهری و شهرنشینی در حال ظهور است، اعلام نمود: نمایندگان مجلس با برنامه ریزی و تصویب قوانین جدید نقش مهمی در روند هوشمندسازی دارند و حضور مدیران ارشد كشور در این همایش و بهره مندی از تجربیات صاحبنظران از كشورهای پیشگام در حوزه تولید شهر هوشمند نظیر ایتالیا، اسپانیا، یونان، كره و... می تواند كمك شایانی به تحقق این مهم كند.

وی بیان كرد: شهر هوشمند شهری است كه با مدیریت بر ابزارها، داده ها و اطلاعات الكترونیكی شرایط بهینه مصرف را برای مردم آن شهر فراهم می كند.

نماینده مردم تهران از لزوم های تولید اقتصاد پایدار و هوشمند را داشتن زیر ساخت و ارتباط هوشمند، حمل و نقل شهری هوشمند و دولت و شهروند هوشمند دانست و افزود: مشكل عمده ای كه داریم، اول نگاه سنتی مسئولین به شهر هوشمند است كه تغییر در این حوزه را بسیار محدود و كم كرده و مشكل دوم مقاومت مردم در مقابل تغییراتی است كه شهر هوشمند بوجود می آورد.

وی اضافه كرد: برای حل این مشكل باید اطلاعات مهم در اختیار مسئولین قرار گیرد و مفهوم شهر هوشمند و مزایای آن به خوبی برای ایشان تبیین شود كه به نظر عرضه مدلهای موفق شهر هوشمند كه یكی از اهداف اصلی این كنگره است، می تواند كمك شایانی به این مورد كند. در ارتباط با مردم هم باید اظهار داشت كه باید تدابیری اندیشیده شود تا ارگان های در رابطه با فرهنگ سازی نظیر آموزش و پرورش و صدا و سیما با آموزش درست و عرضه برنامه های مناسب، آگاهی و آمادگی لازم را در مردم برای پذیرش این تغییرات مهیا كنند.

رییس شورای راهبردی كنگره فناوری هوشمند خاطرنشان كرد: یكی از برنامه های حائز اهمیت این رویداد تهیه بسته های سیاسی است كه حاصل نظرات و راهكارهای كاربردی در زمینه تحقق شهر هوشمند توسط اساتید و متخصصین برجسته داخلی و خارجی است كه جهت بهرمندی به دولت و مجلس ارسال خواهد شد.

وی اظهار داشت: از مهم ترین دستاوردهای یك شهر هوشمند كاهش مصرف انرژی، كاهش آلودگی و افزایش سرعت و دقت در خدمات رسانی است كه شهرهای بزرگ كشور نیاز اساسی به آن دارند و این كنگره جهانی را می توان اتفاقی مثبت در رسیدن به این اهداف قلمداد كرد.

مافی خاطرنشان كرد: در انتها این همایش گواهینامه های بین المللی همچون گواهی نامه شهر هوشمند (2018 IC-Tech) از جانب "Miquel Estape" معاون دولت باز اسپانیا و گواهینامه 8 ساعته حضور به شركت كنندگان اعطا می گردد.
وی خاطرنشان كرد: علاقه مندان می توانند برای حضور و كسب اطلاعات بیشتر به پایگاه اینترنتی http: //www.ictechi.com/ رجوع كنند.1397/04/16
20:58:37
5.0 / 5
5617
تگهای خبر: دانشگاه , فناوری , هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان