پیاده روهای مخصوص برای معتادان به موبایل در چین

پیاده روهای مخصوص برای معتادان به موبایل در چین می هاست: كاربران معتاد به موبایل در یكی از شهرهای چین باید در پیاده روهای مخصوص قدم بزنند تا حركت كُند آنها برای دیگران مزاحمت تولید نكند.به گزارش می هاست به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت TechRadar، از آنجایی كه این روزها خیل عظیمی از كاربران در گوشیهای هوشمند و فضای مجازی غرق شده اند، اخیرا قانونی در یكی از شهرهای شمالی چین برقرار شده است كه بدین ترتیب افرادی كه به موبایل اعتیاد دارند و همیشه سرشان داخل گوشی هایشان بوده و حواسشان به اطراف نیست، باید از پیاده روهای مخصوص رفت و آمد كنند چون كه نحوه راه رفتن این گونه افراد برای شهروندان دیگری كه به منظور رفتن به سركار یا انجام امور روزانه خود درحال حركتند، مزاحمت بوجود می آورد.

پیاده روی یانتا در یكی از شهرهای شمالی چین یكی از پر رفت و آمدترین مسیرهای ممكن در تعطیلات اخر هفته در این شهر است كه همواره میزبان خیل عظیمی از عابرین معتاد به اینترنت و موبایل است. این گونه افراد با سرگرم و غرق شدن در موبایل، حركت آهسته تری نسبت به سایرین دارند ازاین رو حركت نماید آنها برای سایر شهروندان كه عجله بیشتری برای انجام امور خود دارند، مزاحمت بوجود می آورد.

حالا به نظر می آید كه شهرداری این شهر با نصب برچسب های جدیدی بر روی پیاده روهای شهر، قسمت های ویژه ای را برای كاربران معتاد به موبایل و فضای مجازی علامت گذاری كرده و برای حركت این دسته از افراد در نظر گرفته اند.

این مسیر مخصوص با علامتی به شكل گوشی همراه نشانه گذاری شده است تا معتادان به موبایل تنها در این قسمت تردد كنند و مزاحم سایرین نشوند.

البته این اولین باری نیست كه مسیر ویژه ای برای معتادان به گوشی همراه تعبیه می گردد بلكه در سال 2014 میلادی در چانگ كینگ چین بود كه نخستین مسیر مخصوص برای این افراد تعبیه شد. البته در همان سال بود كه در واشنگتن دی سی ایالات متحده هم مسیر ویژه ای برای این افراد افتتاح شد.
1397/03/28
14:58:05
5.0 / 5
5046
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان