چالش های بزرگ اینترنتی چیست؟

چالش های بزرگ اینترنتی چیست؟ می هاست: بخش تحقیق و آموزش چندرسانه ای دانشگاه آكسفورد كه به علوم اجتماعی اینترنت اختصاص دارد، چالش های بزرگی را كه هم اكنون در اینترنت مطرح می شود، شناسایی كرده است.


به گزارش می هاست به نقل از ایسنا، هر روز از جانب صاحبنظران و رسانه ها نقش مثبت اینترنت در توسعه اقتصادی و نقش منفی آن در توسعه فرهنگی برجسته سازی می گردد و در جهت بهبود آثار مثبت و كاهش نتایج منفی اینترنت نظرات و پیشنهادات فراوانی ارائه می گردد.
در سطح كلان اینترنت، در بعد اقتصادی به تجارت الكترونیك، در بعد سیاسی به كاهش اقتدار دولت ها، در بعد اجتماعی به كاهش هزینه های حمل و نقل و در بعد فرهنگی تسلط زبان انگلیسی را به دنبال داشته است. همینطور نقش اینترنت بر امنیت ملی جوامع در سطح كلان بر روند ارتباطی سازمان ها با مشتریان و بر روابط خانوادگی به طور مؤثر در حال توسعه است.
اینترنت در خانواده های مختلف كاركردهای مختلفی همچون احیاءكنندگی، بهبودبخشی، تخریبی و نابودكنندگی داشته است.
اما بر مبنای تحقیقی كه به تازگی انجام شده، چالش های بزرگی كه هم اكنون در اینترنت مطرح می شود، شامل موارد ذیل است:
چالش الگوریتم های حسابرسی؛ الگوریتم ها توانستن مشكلات اجتماعی را كه در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده در سال 2016 دیده شد، كاهش داده و تشدید كنند، در این جا ادعا شده كه میلیون ها دلار برای دستكاری در الگوریتم برای به دست آوردن اطلاعات سیاسی صرف شد.
مسائل اخلاقی؛ نوشتن كد و اجرای آزمایش برای دستكاری كاربران آسان است. در حالیكه ممكن است یك ربات كه به عموم مردم در مورد دخالت رژیم اخطار می دهد، بنویسد، نگرانی های اخلاقی در مورد نحوه تاثیر آن بر عموم است.
حقوق بشر و تكنولوژی؛ چالش بزرگ، تولید حقوق و آزادی صریح در اینترنت و طراحی یك جامعه آینده است.
فیلترهای دولتی؛ دولت تصمیم می گیرد تا آنچه را كه در اینترنت مشاهده می شود، فیلتر كنند و مهم است كه انگیزه های این تصمیمات درك شود.
بر مبنای اطلاعات سایت پلیس فتا، شركت های متعددی در جهان، چیزهای زیادی در اینترنت بدون توجه به نتایج آن ها ساخته اند. اما مدلهای مختلف بوجود آمده توسط شركت های موجود در منطقه سیلیكون (Silicon Valley)، ممكن است برای بعضی ها مفید بوده و بعضی ها را با شكست مواجه كند.
در هر حال به اعتقاد كارشناسان، سرعتی كه در اینترنت و سهولت دستیابی به محتویات مختلف دارد، انگیزه گرایش به اینترنت و فضای مجازی را در بین كاربران فراهم نموده كه در این گرایش ها یك سری صدمه هایی را شاهدیم همچون این صدمه ها گسست بین نسلی است كه متاسفانه در میان خانواده ها و فرزندان بوجود آمده و عملا از درك متقابل یكدیگر عاجز هستند. اما نخستین و بنیادی ترین قدم در مقابله با صدمه های فضای مجازی ارتقای سواد رسانه ای مربیان و والدین است كه یك امر مهم و تاثیرگذاری است.1397/03/17
21:26:08
5.0 / 5
5243
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان