واگذاری دو میلیون پورت پرسرعت در كشور تا آخر سال

واگذاری دو میلیون پورت پرسرعت در كشور تا آخر سال می هاست: مدیرعامل شركت ارتباطات زیرساخت از واگذاری ۲ میلیون پورت پرسرعت در بستر شبكه ملی اطلاعات در سطح كشور اطلاع داد.


به گزارش می هاست به نقل از ایسنا، فاز نخست پروژه FTTX (انتقال داده بر بستر فیبر نوری كلانشهر كرج) استان البرز با ظرفیت ۲۰ هزار شماره و سرمایه گذاری ۵۸ میلیارد تومان به بهره برداری رسید.
صادق عباسی شاهكوه - مدیرعامل شركت ارتباطات زیرساخت - در مراسمی كه به همین مناسبت برگزار گردید با اشاره به اینكه در شهریورماه ۹۳ تنها ۵۰۰ هزار كاربر نسل سوم تلفن همراه داشتیم كه موفق شدیم ظرف یك سال با رشد و توسعه باورنكردنی به بیش از ۲۰ میلیون كاربر نسل سوم و چهارم برسیم، اظهار داشت: امیدواریم در دولت دوازدهم شاهد همین اتفاق در حوزه دسترسی فیبر نوری باشیم و ان شاالله با برنامه ریزی ها به این هدف می رسیم.
وی با اشاره به اینكه شركت ارتباطات زیرساخت بیش از ۶۵ هزاركیلومتر فیبر نوری در سطح كشور دارد و شركت مخابرات هم بیش از این رقم در داخل شهرها و استان ها فیبر نوری دارد، اضافه كرد: در برنامه ششم توسعه به صورت مشخص، به ما تكلیف شده است تا آخر برنامه، باید دسترسی با سرعت حداقل ۲۰ مگابیت برثانیه برای ۸۰ درصد خانوارها فراهم گردد كه اولا این دسترسی باید با استفاده از خطوط ثابت باشد و ثانیا این هدف گذاری با استفاده از VDSL یا فیبر نوری قابل اجراست، چون سرعت بالای ۱۶ مگابیت برثانیه برای ADSL امكان پذیر نیست.
عباسی شاهكوه دسترسی ۹۰ درصد روستاها به چهار خدمت سلامت، آموزش، كشاورزی و بانكی با استفاده از دولت الكترونیك را یكی دیگر از اهداف برنامه ششم توسعه دانست و اظهار نمود: اجرای این طرح مستلزم ارتباط روستاها با شبكه فیبر نوری كشور است و با عنایت به عبور فیبر نوری شركت ارتباطات زیرساخت و شركت مخابرات از روستاها امكان دسترسی به فیبر نوری برای آنها فراهم است.
مدیرعامل شركت ارتباطات زیرساخت با اشاره به اینكه برای سال ۹۷ ارائه دو میلیون پورت پر سرعت به مردم در بستر شبكه ملی اطلاعات تكلیف شده است، خاطرنشان كرد: اجرای طرح دسترسی فیبر نوری توسط اپراتور چهارم خیلی سخت و پرهزینه است و بازگشت سرمایه در این كار بسیار دیر است و از این رو قانونگذار مجوز داد تا دولت وارد این سرمایه گذاری شود و بدین ترتیب ۲۰ درصد سهام این اپراتور به شركت ارتباطات زیرساخت واگذار شد تا سرمایه گذاری در این بخش شكل بگیرد.
بنابه این گزارش، مراسم بهره برداری از فاز نخست پروژه FTTX در استان البرز روز چهارشنبه در اداره كل ارتباطات زیرساخت استان البرز برگزار گردید. این پروژه در اردیبهشت ۹۴ در كرج شروع شد و طرح كلی اجرای شبكه فیبر در شهر كرج، اجرای ۲۰۰ كیلومتر فیبر نوری، حداقل ۲۱۳ هزار پورت منصوبه، حداقل ۱۳۲ هزار پورت دایری است. ضمن اینكه وضعیت اجرای شبكه در فاز اول برای مناطق عظیمیه و جهانشهر به میزان ۶۴ كیلومتر و ۳۰ هزار پورت منصوبه است.1397/03/05
15:35:42
5.0 / 5
4733
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان