فشار شدید به گوگل در دنیای سرچ با متحدشدن رقبا

فشار شدید به گوگل در دنیای سرچ با متحدشدن رقبا می هاست: دو كمپانی Yelp و TripAdvisor باهم متحد شدند تا انحصار موتور جستجوی گوگل را بشكنند.
به گزارش می هاست به نقل از خبر آنلاین، شراكت دو كمپانی با تمركز روی كاربر و عرضه نتایج جستجوی به صورت محلی و بومی استوارشده تا بتوانند بازار 90 درصدی ترافیك سرچ اینترنتیِ گوگل را به چالش بكشانند.
رقبای گوگل با ساخت پلاگین، قصد دارند از روی گوگل پلاس كاربر، اطلاعات موردنیاز را جمع آوری كرده و سپس نتیجه دلخواه كاربر را عرضه كنند.
البته گوگل قبلاً تلاش كرد كاری مشابه را انجام داده و با خرید كمپانی Zagat به مبلغ 151 میلیون دلار در سال 2011 اطلاعات مربوط به رستوران ها را به صورت بومی و محلی به نتایج جستجوی كاربران اضافه كند اما در این كار موفق نشد و حالا قصد فروش سرویس «بهترین رستوران یاب» Zagat را دارد.
گوگل نتایجی را نشان داده است كه كمپانی های تبلیغاتی می خواهند و در عوض پول خوبی هم می گیرد اما رقبای گوگل تلاش دارند نتایجی را نشان دهند كه كاربر می خواهد و این اطلاعات از روی دیتای كاربر تعریف شده تا بهترین نتیجه جستجو حاصل شود.
گوگل با حاضرنشدن در برنامه تلویزیونی 60 دقیقه از موضع و استراتژی سرچ خود دفاع كرد و هرچند با جریمه 2.7 میلیارد دلاری از جانب اتحادیه اروپایی مواجه شده، اما همچنان مدعی است سایت هایی كه در نتایج موتور جستجو دیده نمی شوند با گوگل درافتاده اند. غول جستجوی اینترنتی اعلام نمود كمپانی های كوچك نمی توانند الگوریتم سرچ را به نفع خود تغییر دهند.
سناتورهای دموكرات هفته گذشته تحقیقاتی را شروع كردند تا ببیند آیا گوگل روی موبایل اندرویدی ردیابی غیرقانونی كاربران را انجام داده است یا نه؟
دولت استرالیا هم تحقیقات مشابهی را شروع كرده است. به هر حال الگوریتم گوگل از جانب مراجع مختلف تحت فشار قرار گرفته است و این كمپانی هم روی مواضع خود پافشاری می كند.

5656


1397/03/02
20:49:09
5.0 / 5
5110
تگهای خبر: اینترنت , كاربر , كمپانی , گوگل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان