شرایط اقامت گرجستان چگونه است؟

شرایط اقامت گرجستان چگونه است؟ می هاست: مهاجرت به گرجستان چشم انداز روشنی از آینده را در پیش رو دارد. هزینه زندگی در گرجستان در مقایسه با امكانات، بسیار مقرون به صرفه است.


اخذ اقامت گرجستان، اجازه زندگی و برخورداری از کلیه حقوق شهروندی در گرجستان است که شرایط خاصی دارد. گرجستان کشوری اروپایی- آسیایی با مزایای فوق العاده ای است که مهاجر پذیری بالایی دارد. در چند سال گذشته دولت مرکزی گرجستان، تبلیغات گسترده ای را برای جلب مهاجر به کشور گرجستان انجام داده است. مهاجرت به گرجستان چشم انداز روشنی از آینده را در پیش رو دارد. هزینه زندگی در گرجستان در مقایسه با امکانات، بسیار مقرون به صرفه است . هزینه های خورد و خوراک، پوشاک و مسکن در گرجستان به طور تقریب نصف قیمت موارد مشابه در ایران است. مهاجرت به گرجستان برای خانواده ها و فرزندان امکانات زندگی در یک کشور اروپایی را به همراه دارد.

روشهای اقامت گرجستان

گرجستان از شمال با روسیه، از غرب با دریای سیاه، از جنوب با کشور ترکیه، ارمنستان و جمهوری آذربایجان هم مرز است. سفر به گرجستان و اخذ اقامت گرجستان، سریع و کم هزینه است و مشکلات مهاجرت به دیگر کشورهای اروپایی را ندارد. عمده ترین روشهای اقامت گرجستان عبارت است از:
ثبت شرکت در گرجستان
خرید ملک در گرجستان
اقامت کاری در گرجستان
مهاجرت تحصیلی به گرجستان
سرمایه گذاری در گرجستان
اقامت گرجستان از طریق ازدواج

ثبت شرکت در گرجستان

در چند سال گذشته کشور گرجستان، توانسته در عرصه های اقتصادی اصلاحات زیادی را انجام داده و از کشورهای منطقه پیشی بگیرد. سرمایه گذاری و ثبت شرکت در گرجستان برای صاحبان مشاغل دارای شرایط سهل و آسان است. بدون شک کشور گرجستان یکی از قطب های مهم سرمایه گذاری در بین کشورهای اروپایی است. دولت گرجستان برای سرمایه گذاران غیر گرجی، محدودیت خاصی اعمال نکرده و تسهیلات مالیاتی ویژه ای را نیز در نظر گرفته است. افتتاح حساب با سود بانکی، معافیت از مالیات های گمرکی، تسهیلات واردات و موارد تشویقی بسیاری برای سرمایه گذارانی که قصد ثبت شرکت در گرجستان را دارند در نظر گرفته شده.
بر خلاف دیگر کشورها، مجوز ثبت شرکت و فعالیت اقتصادی در گرجستان، بدون انجام بروکراسی اداری و در زمان بسیار کوتاهی به متقاضی اعطا می شود. " شرکت بست جورجیا" می تواند یک شرکت از نوع General Trading را با کد مالیاتی به صورت قانونی برای متقاضیان سرمایه گذاری در گرجستان به ثبت برساند. شرکت های General Trading می توانند در همه زمینه های اقتصادی در گرجستان فعالیت کنند و محدودیتی از نظر نوع کار ندارند. افرادی که قصد اقامت در گرجستان برای مدت  بیش از 90 روز در گرجستان را دارند می توانند فعالیت اقتصادی خود را در این کشور آغاز کنند. ثبت شرکت در گرجستان یکی از ساده ترین راه های اقامت در گرجستان برای صاحبان سرمایه است.

خرید ملک در گرجستان

خرید ملک در گرجستان یک راه تضمین شده جهت اخذ اقامت گرجستان برای اتباع خارجی است. دولت گرجستان محدودیت قانونی برای خرید املاک توسط اتباع سایر کشورها در نظر نگرفته و کمترین درصد مالیاتی را برای خرید ملک لحاظ کرده است. خرید زمین های کشاوری، خرید ملک و خرید خانه در گرجستان از راه های قانونی اقامت گرجستان است.
کشور گرجستان یکی از قطب های مهاجرت ایرانیان است که راه های آسان و سهل الوصولی را برای اخذ اقامت پیشنهاد می کند. از سال 2015 میلادی بر اساس قانون مصوب، اتباع خارجی و مهاجرین به گرجستان می توانند با خرید ملک و خرید خانه در گرجستان ، اقامت گرجستان را دریافت کنند. این حق برای خریدار و اعضای خانواده وی محفوظ بوده و مانعی در این امر وجود ندارد. کارت اقامت گرجستان، به صورت سالانه و تا زمانی که مالکیت ملک در اختیار فرد باشد، قابل تمدید خواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر با" شرکت بست جورجیا" تماس بگیرید.


اقامت کاری در گرجستان

وزارت مهاجرت گرجستان به تمام شاغلین شرکت های ثبت شده در گرجستان با هر ملیتی، کارت اقامت گرجستان را خواهد داد. اقامت کاری یا کارمندی در قبال عقد قراردارد با یک شرکت قانونی و ثبت شده اعطا می شود. برای درخواست مجوز اقامت، در دست داشتن یک نامه رسمی از شرکت مورد نظر الزامی است.

مهاجرت تحصیلی به گرجستان

پذیرش تحصیلی از دانشگاه های گرجستان، یکی از روش های اقامت گرجستان است. جهت اخذ پذیرش تحصیلی، می توانید مدارک تحصیلی خود را به همراه نامه درخواست تحصیل به یکی از دانشگاه های دولتی و یا خصوصی گرجستان ارائه دهید. پس از بررسی مدارک تحصیلی و با در دست داشتن نامه رسمی از دانشگاه، درخواست اقامت گرجستان را دریافت خواهید کرد. مدت دوره تحصیل در اخذ شهروندی گرجستان تاثیر مثبتی داشته و می تواند منجر به اقامت دائم در این کشور شود. ترک دانشگاه و یا انصراف از تحصیل به منزله ابطال کارت اقامت گرجستان می باشد.

سرمایه گذاری در گرجستان

برای سرمایه گذاری در گرجستان به همراه داشتن حداقل 300 هزار "لاری" الزامی است. اسناد معتبر برای ارائه به اداره مهاجرت گرجستان شامل همه رسیدها، پرداخت ها و پرونده های سرمایه گذاری است. منبع اصلی سرمایه باید به صورت شفاف به سازمان مربوطه اطلاع رسانی شود.

اقامت گرجستان از طریق ازدواج

ازدواج با شهروندان گرجی، منجر به اخذ اقامت در این کشور می شود. دستگاه های نظارتی و نیروهای پلیس، در ارتباط با صوری یا واقعی بودن ازدواج، سخت گیر هستند. در ازدواج های صوری، پرونده شخص متقاضی متوقف شده و امکان اقامت وجود نخواهد داشت.
 

1397/02/26
20:00:58
5.0 / 5
5120
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان