فناوری پیش بینی وضعیت هوا در خودروهای آینده

فناوری پیش بینی وضعیت هوا در خودروهای آینده به گزارش می هاست یك شركت خودروسازی حق امتیاز اختراع سیستمی را ثبت نموده كه قابلیت پیش بینی وضعیت جوی را به وسیله نقلیه می دهد.به گزارش می هاست به نقل از درایو، هرچند دستگاه های پیش بینی كننده آب و هوا دقیق هستند، اما همیشه امكان درصدی از خطا وجود دارد.
در همین راستا جاگوارلندروور حق امتیاز اختراعی را ثبت كرده كه براساس آن خودروهای آتی این شركت قابلیت پیش بینی وضعیت آب و هوا را می یابند. جالب آنكه به گفته این شركت خودروها حتی می توانند با تمركز بر شرایط محلی، بهتر از آب و هواشناسان، وضعیت جوی را پیش بینی كنند.
سیستم پیش بینی وضعیت آب وهوا با استفاده از حسگرهای سنجش فشار هوا، رطوبت و نور به خودرو كمك می كند تغییرات جوی را ردیابی و خود را با آنها منطبق كند. خودروهای مجهز به این سیستم در صورت پیش بینی آب وهوای گرمتر، به طور خودكار تهویه را روشن می كنند و برعكس.
از سوی دیگر ویژگی های امنیتی مانند سیستم ترمز، بخش های كنترل و ردیابی و تنظیمات پاك كننده شیشه جلوی خودرو نیز به طور خودكار با سیستم پیش بینی وضعیت هوا همخوان می شوند.
همچنین در توضیحات حق اختراع به استفاده از اطلاعات GPS خودرو نیز اشاره شده است. خودرو با استفاده از این اطلاعات تغییرات جوی در مسیر را به طور محلی ردیابی می كند. به این ترتیب جاگوارلندروور خودروها را به ایستگاه های هواشناسی سیار تبدیل می كند كه می توانند وضعیت جوی را پیش بینی كنند.
 

1396/07/04
21:13:17
5.0 / 5
4789
تگهای خبر: فناوری , تكنولوژی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان