اخطار توئیتر به ۳۳۰ میلیون كاربر خود: پسوردها را عوض كنید

اخطار توئیتر به ۳۳۰ میلیون كاربر خود: پسوردها را عوض كنید می هاست: بعد از اطلاع از ذخیره پسورد كاربران روی یك كامپیوتر به جای ذخیره پسورد به صورت Hashing، توئیتر به 330 میلیون كاربر خود اخطار داد بلافاصله رمز عبور خویش را عوض كنند.
به گزارش می هاست به نقل از خبر آنلاین، مدیران این میكروبلاگ بعدازظهر پنجشنبه به وقت محلی در وبلاگ خود اعلام كردند: تحقیقات داخلی نشان داده است هیچ گونه سرقت یا سوءاستفاده از پسوردها انجام نشده است اما درنهایت از كاربران می خواهند تا رمز عبور خویش را تغییر دهند.
جك دورسی در توئیت جدید خود خاطرنشان كرد كه: باگ مذكور را رفع كرده، درحالی كه نشانه ای از سوءاستفاده از سیستم ندیدیم ولی بعنوان اقدامی احتیاطی بهتر است تغییر پسورد صورت گیرد.
وی نگفت چه رمز عبور چه تعداد كاربر در معرض خطر احتمالی است اما یكی از افراد نزدیك به مبحث تعداد را قابل توجه دانست كه چندین ماه در معرض خطر قرارگرفته اند.
ظاهراً توئیتر چند وقتی است كه مقامات فدرال را در معرض داستان «كشف اشكال» قرار داده است. این در شرایطی است كه اخیراً كمپانی هایی مانند Equifax، فیس بوك و اوبر با لو رفتن دیتای كاربران دچار مشكل شدند و اتحادیه اروپا از این كمپانی ها خواست تا در حفظ دیتای كاربران نهایت كوشش را خرج كنند.
توئیتر به جای استفاده از سیستم ذخیره سازی پسورد به صورت Hash، لاگ فایل پسوردها را روی یك كامپیوتر شخصی ذخیره كرده است كه كشف این مورد سبب انتشار این اخطار شده است.


56561397/02/15
13:13:02
5.0 / 5
5934
تگهای خبر: توئیتر , كاربر , كمپانی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان