وزیر ارتباطات در پاسخ به ایسنا:

اعلام نظرات كارشناسی لزوما به معنای استعفا نیست

اعلام نظرات كارشناسی لزوما به معنای استعفا نیست می هاست: وزیر ارتباطات در پاسخ به شایعه استعفای خود اظهار داشت: اعلام نظرات كارشناسی لزوما به معنای استعفا نیست. چالشهای فیلترینگ را مستند و مستدل اعلام نموده ایم. مراجع تصمیم گیر نظرات ما را شنیده اند و تصمیم گرفته اند.


وزیر ارتباطات در پاسخ سوال ایسنا در مورد صحت استعفای خود اظهار داشت: نباید اعلام نظرات كارشناسی را استعفا تفسیر نماییم. در مورد فیلترینگ ما بارها اعلام نموده ایم كه فیلترینگ تنها راه حل نیست و در مورد چالشهای آن هم نظرات را مستدل و مستند به مراجع مربوطه اعلام نموده ایم. شواهد حاكی از بروز مشكلاتی در فیلتر تلگرام در روسیه هم هست و ممكن است اینگونه مشكلات در ایران هم رخ دهد. در هر حال به نظر می رسد فراتر از بحث امروز باید سیاستگذاری و قانونگذاری كشور در مورد رسانه های نوین را سریعتر به نتیجه رساند تا دیگر شاهد اینگونه چالشها نباشیم.
این اظهارات وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حالی است كه وی بامداد امروز با انتشار توییتی درباره فیلتر شدن پیام رسان تلگرام توضیحاتی ارائه كرد كه به شرح زیر است:
1_ دسترسی شهروندان به منابع اطلاعات، توقف ناپذیر است؛ هرچند استفاده از یك نرم افزار متوقف شود. نرم افزارهای بدیل، شناسایی و جریان آزاد اطلاعات، مجددا فعال و در گردش خواهد بود. این خاصیت و لازمه ی دسترسی آزاد به اطلاعات در عصر ارتباطات است.
2_ فناوری به خودی خود، نه مجرم است نه مفسد و نه منحرف؛ این بشر است كه با استفاده نادرست از آن، جرم یا فساد در فضای زندگی مجازی را ترویج می كند؛ چندان كه در فضای واقعی هم چنین می كند كه امریست گریزناپذیر و علی حده.
3_توسعه فناوری هم پیوسته و توقف ناپذیر است، چون كه مكث در این مسیر پرجذب و جوش لایتناهی، آن هم در روزگار سرعت تكنولوژی، بس سخت و مستصعب است و خود تحریمی از دنیای نوین عقب ماندگی را به دنبال خواهد داشت.
4_ سیاست گذاری برای رسانه های نوین و به رسمیت شناختن آن ها در جهت پاسداشت حقوق شهروندان، نیازمند اقدامی عاجل است كه تعارض كشور با شبكه های اجتماعی را كاهش و سبب وحدت عمومی و مانع سلب اعتماد خواهد شد.
5_ در این میان نباید از عدم وجود استانداردی جهانی برای حفظ حاكمیت كشورها در نرم افزارهای فضای مجازی گذشت، این تعارضی است كه برای اغلب كشورها وجود دارد. زمانی كه مقررات كشورها محترم شمرده نشود، عكس العمل حاكمیت ها امری غیرطبیعی و غیرمعقول نمی نماید.1397/02/11
14:54:04
5.0 / 5
5259
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان