در آمریكا

كاربران میانسال طرفدار كدام شبكه اجتماعی اند؟

كاربران میانسال طرفدار كدام شبكه اجتماعی اند؟ می هاست: تازه ترین آمار منتشره در ایالات متحده آمریكا، حاكی می باشد كه كاربران میانسال بیشتر از شبكه فیس بوك استفاده می نمایند.به گزارش می هاست به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت statista، تحقیقات و نظرسنجی های صورت گرفته از كاربران آمریكایی، میانگین سنی كاربران و میزان استقبال و استفاده آن ها از شبكه های اجتماعی گوناگون را به خوبی نشان داده است.

طبق نتایج این پژوهش ها، می توان اظهار داشت كه میانگین سنی +۶۰ سال به فیس بوك بیشتر از سایر شبكه های اجتماعی علاقه دارند، این درحالیست كه این گروه سنی به شبكه های اجتماعی ردیت (reddit)، تامبلر (tumblr)، اسنپ چت ( snapchat) و اینستاگرام (instagram) به ترتیب كمتر از سایر پلتفرم های محبوب در جهان استقبال كرده اند.

نمودار زیر به خوبی تفاوت استفاده و استقبال گروه های سنی مختلف از شبكه های اجتماعی گوناگون را نشان می دهد:بر این اساس، فیس بوك میزبان ۶۷ درصد از كاربران میانسال بالای ۶۰ سال، ۸۱ درصد از كاربران جوان در گروه سنی ۳۰ تا ۵۹ سال و ۸۶ درصد از كاربران جوان و نوجوان در گروه سنی ۱۸ تا ۲۹ سال بوده است.

اینستاگرام دقیقا برخلاف فیس بوك، بیشتر محبوب كاربران جوان و نوجوان در گروه های سنی ۱۸ تا ۲۹ سال با در اختیار داشتن ۵۸ درصد از آن ها، واقع شده است، در صورتی كه تنها ۷ درصد از كاربران میانسال بالای ۶۰ سال از این شبكه اجتماعی بهره برده اند.

شبكه های اجتماعی تامبلر با دو درصد، ردیت با یك درصد و اسنپ چت هم با یك درصد به ترتیب كمترین میزان استفاده كاربران میانسال بالای ۶۵ سال را به خود اختصاص داده اند.

طبق نمودار بالا، دو شبكه اجتماعی كه میزان استفاده كاربران جوان و میانسال در آن ها تفاوت فاحشی دارد، اینستاگرام و یوتیوب است.

البته این نظرسنجی ها پیش از رسوایی فیس بوك در خصوص نقض حریم شخصی و افشای اطلاعات خصوصی كاربرانش بوده است، ازاین رو انتظار می رود روند استفاده كاربران در تمامی گروه های سنی دچار كاهش بی سابقه و چشمگیری شده باشد.
1397/02/05
20:02:20
5.0 / 5
5116
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان