وجود هزاران اپلیكیشن در فروشگاه گوگل كه كودكان را ردیابی می كنند

وجود هزاران اپلیكیشن در فروشگاه گوگل كه كودكان را ردیابی می كنند می هاست: هزاران اپلیكیشن اندرویدی در فروشگاه گوگل وجود دارد كه با نقض قوانین COPPA در آمریكا، كودكان را ردیابی می كنند.
به گزارش می هاست به نقل از خبر آنلاین، تیمی متشكل از محققان دانشگاهی و كارشناسان علوم كامپیوتر با استفاده از «ارزیابی خودكار اپلیكیشن های اندرویدی با معیارحفظ حریم خصوصی» به این نتیجه رسیدند كه از 5855 اپلیكیشن بررسی شده در فروشگاه گوگل، طراحی شده برای كودكان، 57 درصد به صورت مستقیم قوانین پشتیبانی از حریم خصوصی آنلاین كودكان/ COPPA را نقض كرده اند.
40 درصد از این اپلیكیشن ها بدون لحاظ كردن موارد امنیتی اطلاعات شخصی كودكان را به اشتراك گذاشته اند. همینطور 18.8 درصد از این اپلیكیشن ها هویت كاربران را با شركای تجاری خود بدون اجازه به اشتراك گذاشته اند. 39 درصد هم تعهدات مربوط به حفاظت از حریم خصوصی كودكان را آشكارا نادیده گرفته اند.
بر اساس این تحقیق به صورت كلی 73 درصد از اپ های بررسی شده اطلاعات حساس كاربران را روی اینترنت به صورت غیر قانونی به اشتراك گذاشته و 2281 اپ هم هویت كاربران خویش را به كمپانی های تبلیغاتی داده اند.
به طور اختصاصی هم 256 اپلیكیشن مكان كاربران، 107 اپلیكیشن آدرس ایمیل كاربران و 10 اپ هم شماره تلفن كاربران خویش را به صورت غیر قانونی مورد سوء استفاده قرار داده اند.
روزانه بیش از 2700 اپ جدید وارد فروشگاه گوگل می گردد كه مورد بررسی قرار نگرفته و بطور قطع تعداد اپ های خاطی بیش از این موارد است كه در بالا ذكر شد.
اخیرا یوتیوب و دیزنی متهم شده اند كه با اهداف تجاری-تبلیغاتی دیتای كاربران آنلاین خویش را بدون اجازه به شُرَكا می دهند و به همین خاطر كمیسیون تجارت فدرال آنها را تحت فشار قرار داده است تا جلوی سوء استفاده آنلاین از كودكان گرفته شود.

5656


1397/01/28
15:31:48
5.0 / 5
4602
تگهای خبر: آنلاین , اپل , اپلیكیشن , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان