معاون انستیتو پاستور خبر داد:

حمایت از ایده های فناورانه بیوتكنولوژی دارویی

حمایت از ایده های فناورانه بیوتكنولوژی دارویی به گزارش می هاست رئیس مركز رشد زیست فناوری انستیتو پاستور ایران اظهار داشت اولویت انستیتو پاستور ایران حمایت از ایده های بیوتكنولوژی دارویی می باشد تا ایده ها به مرحله تولید و تجاری سازی برسد.به گزارش می هاست به نقل از مهر، دكتر هومن كاغذیان معاون تولید انستیتو پاستور ایران اظهار داشت: به همت انستیتو پاستور، «پارك فناوری سلامت» ایجاد شده كه اكنون در حال جذب شركت ها و تجهیز شدن است.
وی با بیان اینكه در حال حاضر ۵ دسته شركت در این پارك فناوری مستقر هستند، خاطر نشان كرد: ۲۵ درصد این شركت ها در حوزه دارو، ۱۵ درصد در حوزه تولید واكسن ها و ۱۵ درصد در زمینه تجهیزات فعالیت می كنند.
وی ادامه داد: برخی از این شركت ها در زمینه كیت سازی و خدمات تخصصی فعالیت می كنند و در پارك فناوری سلامت نیز مستقر هستند.
كاغذیان خاطر نشان كرد: ما همواره درصدد هستیم كه از شركت های ثبت شده و شركت های دانش بنیان حمایت كنیم تا بتوانیم محصولاتی در زمینه واكسن ها و تجهیزات دارویی و ... را تولید و بومی سازی كنیم.
وی با بیان اینكه در سالهای ۹۴ و ۹۵ به عنوان مركز رشد برتر در حوزه سلامت شناخته شدیم، عنوان كرد: ما همواره درصدد حمایت شركت ها و هسته های فناور در این زمینه هستیم تا بتوانیم در راستای تحقق اقتصاد دانش بنیان و مقاومتی گام برداریم.
به گفته معاون تولید انستیتو پاستور ایران، اولویت حمایت های ما در زمینه های واكسن های انسانی، بیوتكنولوژی دارویی، فراورده های نوتركیب، سامانه های دارورسانی نوین، مواد اولیه دارویی، نانو فناوری، كیت های تشخیصی است.
وی با بیان اینكه ایده ها در این زمینه را حمایت كرده و زمینه تحقق آنها را تسهیل و تسریع می كنیم، بیان داشت: همچنین حمایت های ستادی در خصوص تجاری سازی ایده ها نیز در اولویت های ما به شمار می رود.
نمایشگاه و جشنواره زیست فناوری ایران به منظور شناسایی، معرفی و تشویق فعالان فناوری زیستی، بستری جهت تبادل فناوری و هم افزایی سازندگان با یكدیگر، بازار سازی، تقویت تعاملات بین المللی، زمینه ایجاد زیرساخت های لازم برای ورود به بازارهای جهانی به ویژه در منطقه و كشورهای اسلامی در روزهای ۲۷ تا ۳۰ شهریور ماه در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می شود.
 

1396/06/12
00:49:25
5.0 / 5
4751
تگهای خبر: فناوری , تكنولوژی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان