فیس بوك جلوی رسوایی جدید را گرفت!

فیس بوك جلوی رسوایی جدید را گرفت! می هاست: فیس بوك به منظور جلوگیری از وقوع یك رسوایی دیگر، این دفعه جلوی همكاری و نفوذ یك موسسه تحقیقاتی كانادایی به اطلاعات شخصی كاربرانش را گرفت.به گزارش می هاست به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت سی نت، دو هفته بعد از آنكه وب سایت ها و رسانه های خبری بسیاری گزارش كردند كه شبكه اجتماعی فیس بوك با یك موسسه تحقیقاتی و مشاوره سیاسی انگلیسی تحت عنوان كمبریج آنالیتیكا در انتشار اطلاعات شخصی و خصوصی كاربرانش همكاری داشته، مردم و منتقدان بسیاری فیس بوك را به خیانت در امانت و همكاری با نهادهای دولتی و تحقیقاتی و همینطور نقض حریم شخصی كاربران متهم كردند.

این شبكه اجتماعی به سرعت در آماج حملات شدید كاربران بسیاری در سراسر جهان قرار گرفت، به گونه ای كه تعداد كثیری از شركتها و افراد معروف به بستن و غیرفعال كردن صفحات مجازی خود در فیس بوك اقدام نموده و استفاده از این شبكه اجتماعی را ننگی برای دنیای مجازی توصیف كرده اند.

طبق گزارش های منتشره، فیس بوك می گوید اطلاعات بالغ بر ۸۷ میلیون نفر از كاربرانش به صورت نادرست و ناخودآگاه در اختیار موسسه كمبریج آنالتیكا قرار گرفته است.

این رسوایی بزرگ دامان فیس بوك را به شدت گرفت و باعث شد ارزش سهام این غول تكنولوژی آمریكایی حدود ۵۸ میلیارد دلار نزول پیدا كند اما به نظر می رسد این شركت از این رسوایی درس عبرت بزرگی گرفته است چراكه اخیرا گزارش شده كه فیس بوك جلوی نفوذ و درخواست همكاری یك موسسه تحقیقاتی كانادایی تحت عنوان AggregateIQ را هم گرفته است.

گفته می گردد موسسه تحقیقاتی و مشاوره سیاسی AggregateIQ، در خروج انگلستان از اتحادیه اروپا و رای موافق به بریگزیت دست داشته و نقش پررنگی را در این باره ایفا كرده است. این اقدام فیس بوك در قبال موسسه تحقیقاتی كانادایی مذكور، در حالی صورت گرفت كه تنها چند روز به شهادت مارك زوكربرگ – موسس و مدیرعامل فیس بوك – در برابر مجلس نمایندگان سنا برای رسوایی این شبكه اجتماعی، باقی مانده است.
1397/01/18
14:56:32
5.0 / 5
5180
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان