بهره برداری از ۱۰۰ سایت وای فای توسط مخابرات ایران

بهره برداری از ۱۰۰ سایت وای فای توسط مخابرات ایران می هاست: توسعه ظرفیت شبكه انتقال و تولید شبكه وای فای در سطح استان ها را می توان از مهم ترین برنامه های شركت مخابرات ایران اعلام نمود كه بهره برداری از ۱۰۰ سایت شبكه وای فای از آن جمله است.


به گزارش می هاست به نقل از ایسنا، یكی از مواردی كه به تازگی مورد توجه مسئولان حوزه ارتباطات قرار گرفته، توسعه وای فای و عرضه آن در مكان های عمومی است. شركت مخابرات ایران هم در این راستا اقداماتی انجام داده همچون عرضه وای فای در سطح استان های كشور و بعضی از مناطق كه مدتی است توسط این شركت شروع شده و در همین راستا، در روزهای نوروز در اماكن توریستی، تفریحی، تجاری، درمانی و مذهبی كشور بالغ بر ۱۰۰ سایت شبكه وای فای به بهره برداری رسیده است.

توسعه ظرفیت شبكه انتقال در ۲۰ استان، توسعه و نوسازی شبكه دیتا، تولید شبكه وای فای در سطح استان ها، تولید زیرساخت تحویل و توزیع محتوای داخلی و آماده سازی سامانه های پایش المان های شبكه و سرویس همچون اولویت های برنامه شركت مخابرات ایران در حوزه شبكه است كه سیدمجید صدری -مدیرعامل شركت مخابرات ایران- به تشریح آن ها پرداخته است.

صدری با اشاره به نوسازی و توسعه شبكه ثابت اظهار نمود: توسعه شبكه انتقال در ۲۰ استان با ظرفیت قابل استفاده ۲۲ ترابیت بر ثانیه در بیش از ۴۰۰ سایت از شبكه صورت گرفته است، حجم زیادی از سرویس های STM۱، STM۴، ۱G، STM۱۶و ۱۰G، STM۶۴، را شامل می گردد. این سرویس ها غالبا مورد درخواست اپراتورهای ثابت و سیار فعال در سطح كشور هستند. بیشترین حجم ظرفیت ایجادشده مربوط به استان تهران با ۸۰ سایت و ۷ ترابیت بر ثانیه است.

مدیر شركت مخابرات، با اشاره به اینكه این شركت نوسازی و توسعه شبكه ثابت، دیتای استانها را در دستور كار دارد، درباره این پروژه توضیح می دهد: این پروژه با هدف افزایش ظرفیت و پهنای باند مورد استفاده كاربران سرویس پرسرعت، بهبود پارامترهای كیفی و نهایتا بهبود كیفیت تجربه مشتری و سرویس در استان هاست. فاز اول عملیات اجرایی آن در ۱۴ استان كشور شروع شده است و بیش از ۱۰۰ ترابیت بر ثانیه ظرفیت شبكه دیتای شركت را بالا می برد. بهره برداری از بخشی از این فاز در استان های گلستان، سیستان و بلوچستان، یزد، خراسان شمالی، بوشهر، كرمانشاه، خوزستان، كردستان و خراسان جنوبی شروع شده است.

همچنین صدری با تاكید بر تولید زیرساخت تحویل و توزیع محتوای داخلی و بهبود كیفیت سرویس و كاهش هزینه كاربران اینترنت، می گوید: زیرساخت فنی مبادله محتوای داخلی با ظرفیت ۲۰۰ گیگابیت بر ثانیه بوجود آمد. با استفاده از این بستر هم اكنون بالغ بر ۱۰۰ گیگابیت بر ثانیه محتوای داخلی در سطح استان های كشور، شركت ارتباطات سیار و دیگر اپراتورهای ثابت و سیار فعال در كشور مبادله می گردد.

وی از آماده سازی سامانه های پایش المان های شبكه و سرویس و تولید سامانه های متمركز و یكپارچه در این زمینه و پایش پارامترهای كیفی سرویس های موجود و آتی در دستور كار شركت اطلاع داده و گفته است: در این راستا سامانه آنالیز و بهینه سازی سرویس باند پهن روی خطوط مسی، سنجش و سامانه پایش كیفیت سرویس صوت و سامانه مانیتورینگ، (OSS) پایش كیفیت تجربه مشتری، سیستم پشتیبانی عملیات لحظه ای پهنای باند مصرفی استانها به صورت كامل مورد بهره برداری قرار گرفت.
1397/01/15
17:53:58
5.0 / 5
4684
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان