در نروژ؛

ساخت بزرگترین مركز ذخیره اطلاعات جهان

ساخت بزرگترین مركز ذخیره اطلاعات جهان به گزارش می هاست یك شركت نروژی بزرگترین مركز ذخیره اطلاعات جهان را در نزدیكی قطب شمال خواهد ساخت. ۱۰۰ درصد برق مورد نیاز این واحد از منابع تجدیدپذیر تامین می گردد.به گزارش می هاست به نقل از نیواطلس، مراكز ذخیره اطلاعات انرژی زیادی مصرف می كنند زیرا نیازمند عملیات های خنك كنندگی وسیع هستند. درهمین راستا قرار است بزرگترین مركز ذخیره اطلاعات جهان در شمال نروژ ساخته شود. این مركز با استفاده از آب و هوای سرد قطب سرورها را خنك نگه می دارد و همزمان انرژی موردنیاز خود را از منابع تجدیدپذیر تامین می كند.
البته پیش از این شركت مایكروسافت سعی كرده بود تا یك مركز ذخیره اطلاعات در اعماق دریا بسازد و با استفاده از آب عملیات خنك كنندگی را انجام دهد. اما به هرحال منطقه قطب یك یخچال عظیم به شمار می آید كه مكانی ایده آل برای ذخیره اطلاعات است.
شركتی به نام Kolos قصد دارد این واحد را بسازد و برای این كار شهر «بالانگن» در شمال نروژ را انتخاب كرده است. این مركز كنار یك دریاچه طبیعی ساخته خواهد شد.
به گفته شركت كولوس ۱۰۰ درصد برق مورد نیاز این مركز از منابع تجدید پذیر باد و آب تامین می شود. استفاده از این منابع ۶۰ درصد از هزینه های تامین انرژی را می كاهد. این درحالی است كه پیش بینی می شود این واحد حدود ۱۰۰۰ مگاوات برق مصرف كند.
 

1396/05/26
16:01:06
5.0 / 5
6092
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان