همایش ملی فضای مجازی پاك برگزار می گردد

همایش ملی فضای مجازی پاك برگزار می گردد می هاست: دبیر اجرایی همایش ملی فضای مجازی پاك از برگزاری این همایش با حضور وزیر ارتباطات در مشهد اطلاع داد.


به گزارش می هاست به نقل از ایسنا، حمیدرضا محروقی در نشست خبری همایش ملی فضای مجازی پاك در سالن همایش دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) اظهار نمود: شورای عالی فضای مجازی در 17 اسفند 1390 به دستور مقام معظم رهبری تاسیس شده است. اینكه فضای مجازی چه تهدیدها و فرصت هایی را می تواند تولید كند، چه راهكارهای عملی برای مقابله با صدمه های آن وجود دارد و... دغدغه هایی است كه در شورای عالی فضای مجازی بررسی می شوند.

وی بیان كرد: در سه سال پیش جمعی از مردم كه دغدغه هایی در حوزه فضای مجازی داشتند، سمنی را تشكیل دادند كه در آن مطالبات مقام معظم رهبری در مورد فضای مجازی بررسی می شد. آن ها به دنبال راهكارهایی برای مقابله با هرگونه صدمه و استفاده مطلوب از ظرفیت های فضای مجازی بودند. این سمن راهكارها را با گفتمان با افراد مختلف پیگیری می كرد.

دبیر اجرایی همایش فضای مجازی پاك ادامه داد: یكی از طریق های گفتمان برگزاری همایش ها است. در سه سال قبل دو همایش در دانشگاه های صنعتی شریف و شهید بهشتی تهران و یك همایش در دفتر تبلیغات اسلامی قم برگزار شده است. امسال این همایش در مشهد برگزار می شود.

محروقی درباره پنج محور اصلی همایش فضای مجازی پاك اضافه كرد: دكترین فضای مجازی پاك و آینده پژوهی تولید و عرضه محتوای پاك، فضای مجازی، صدمه ها، تهدیدها و فرصت ها، قوانین، سنت ها، ارزش های ملی و دینی و حقوق تولید و عرضه محتوا در فضای مجازی، فناوری در خدمت فضای مجازی پاك و تولیدات فرهنگی و تدوین استاندارها، نظام رده بندی تولید و رگولاتوری عرضه محتوای پاك در فضای مجازی پنج محور اصلی همایش امسال هستند.

وی خاطرنشان كرد: برای همایش امسال حدود 50 مقاله در حوزه فضای مجازی پاك توسط سامانه ای از شهرهای مختلف دریافت شده است و در مرحله داوری نهایی است. داوران از سطح استان و كشور انتخاب شده اند. جامعه شناسان و روانشناسان در این بررسی ها نقش موثری دارند. نتایج تا دو روز آینده اعلام و مقاله های برگزیده در روز همایش عرضه خواهد شد.

دبیر اجرایی همایش ملی فضای مجازی پاك در مورد میهمانان این همایش بیان كرد: در همایش امسال علاوه بر میهمانان برجسته ای همچون دبیر شورای عالی فضای مجازی، وزیر فناوری و ارتباطات، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و استادید دانشگاه، میهمانان و شخصیت های مهم بین المللی هم حضور خواهند داشت.

محروقی بیان كرد: تلاش ما بر این است كه برگزاری این همایش صرفا عرضه گزارش عملكردها و سخنرانی ها نباشد و مطالبات گرایانه باشد. همینطور از اهداف ما این است كه قشر فرهنگی جامعه در بدنه آموزش و پرورش كه می توانند عملكرد موثری در مورد بهبود استفاده از فضای مجازی داشته باشند، در این همایش حضور یابند.

وی اضافه كرد: مستندی در مورد فضای مجازی پاك هم تولید شده كه می تواند به فضای مطالبه گری همایش كمك نماید. برگزاری همایش به گونه ای برنامه ریزی شده كه سخنرانی ها به صورت چالش برانگیز باشد، گفت وگوهایی صورت گیرد و به راهكارهای موثری ختم شود.

دبیر اجرایی همایش ملی فضای مجازی پاك اضافه كرد: تلاش شده در همایش امسال مطالب مفیدی عرضه شود اما اگر سخنرانی ها تنها در قالب همایش باقی بماند و در جامعه و اركان های مختلف نشر پیدا نكند، نمی توان انتظار داشت كه موثر واقع شود. رسانه ها در انعكاس این مطالب می توانند بسیار اثرگذار باشند. در هر زمان كه رسانه ها حضور جدی داشتند راه حل هایی برای مشكلات عرضه شده است، در غیر این صورت تنها در حد طرح مشكلات باقی مانده است. تنها برگزاری یك همایش باعث حل مشكلات مربوط به فضای مجازی نمی گردد اما این همایش ها به شكلی ترویج گفتمان است.
1396/12/10
17:59:15
5.0 / 5
5038
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان