تهدید دستاوردهای هوش مصنوعی توسط هكرها

تهدید دستاوردهای هوش مصنوعی توسط هكرها می هاست: رشد روزافزون هوش مصنوعی خطر سوء استفاده از كاربران و كشف حفره و حملات خودكار هكری را باعث خواهد شد تا جایی كه ممكن است باعث تصادف خودروهای خودران شده و مینی پهپادهای تجاری را تبدیل به سلاح خطرناك كند.
به گزارش می هاست به نقل از خبر آنلاین، بیست و پنج محقق كمبریج، آكسفورد و دانشگاه ییل با مشاركت كارشناسان نظامی و حریم خصوصی زنگ خطر سوء استفاده احتمالی از AI توسط دولت های متخاصم، مجرمان سایبری و شاخه ای از هكرهای موسوم به «گرگ های تنها» را به صدا درآورده اند.
به گفته این محققان، استفاده مخرب از هوش مصنوعی، امنیت دیجیتال، فیزیكی و سیاسی را به مخاطره می اندازد و امكان حملات گسترده و دقیق با خسارات فراوان را باعث خواهد شد. مطالعات این گروه بر اساس 5 سال تحقیق صورت گرفته است و «مایلز براندِج» از موسسه «آینده بشریت» وابسته به آكسفورد در این زمینه ضمن تاكید بر اپلیكیشن های خوب حول محور هوش مصنوعی یادآور می گردد كه شكافی میان ادبیات استفاده از هوش مصنوعی به صورت درست و مخرب وجود دارد.
هوش مصنوعی استفاده از یارانه برای انجام كارهای معمول یك انسان است و تصمیم گیری، تشخیص متن یا گفتار یا تصاویر بصری را جایگزین هوش انسان می كند.
در تحقیق 98 صفحه ای این محققان، روی نیروی قدرتمند هوش مصنوعی برای كمك به انسان تاكید گردیده است اما از جانب دیگر نسبت به خطرات اتوماسیون گسترده با استفاده از هوش مصنوعی كه منجر به بیكاری انسان ها می گردد هم اخطار داده شده است.


56561396/12/04
11:57:49
5.0 / 5
6071
تگهای خبر: هوش مصنوعی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان