كنترل جدی بازار نرم افزار توسط وزارت ارشاد

كنترل جدی بازار نرم افزار توسط وزارت ارشاد می هاست كنترل جدی بازار نرم افزار توسط وزارت ارشاد


به گزارش می هاست به نقل از خبر آنلاین در خلال یك دهه گذشته هم این بازار توسعه و رشد چشم گیری داشته است و نخبگان و شركت های نرم افزاری هم مشغول رفع نیازهای جامعه در این زمینه هستند.
اما در این بین، مثل هر بازاری، افرادی هم به فعالیت غیرقانونی و خارج از ضوابط و آیین نامه ها می پردازند.
با توجه به حساسیت استفاده مردم از نرم افزارهای اصلی كه طی روند قانونی آن تولید شده است و همینطور صیانت از حقوق تولید كننده و مصرف كننده لازم است جامعه اطلاعات و فرهنگ استفاده از انواع و اقسام نرم افزارها اعم از بر خط (آنلاین) و یا بر حامل را داشته باشد.
متولی و مرجع نظارت بر تولید و توزیع نرم افزار مركز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است كه تا كنون در زمینه تدوین قوانین و آیین نامه ها و همینطور نظارت بر عملكرد فعالان این حوزه موفقیت هایی داشته است.
پدرام ملایری، مسئول بازرسی این مركز مرتبط با چالش های موجود در بازار نرم افزار می گوید: یكی از مشكلات ما محصولات فاقد مجوز هستند كه گاها دارای بدافزار و جاسوس افزارها هستند.
او ادامه می دهد: دیگر مشكل جدی ما در این حوزه استفاده از منابع نامعتبر برای كامپیوتر و موبایل است كه كاربران به سایت های نامعتبر رجوع می كنند.
به گفته این مقام مسئول، از نظر مالی هم عرضه اطلاعات غلط توسط برخی فروشندگان به خریداران سبب اغوای آن ها می شوند. یعنی محصول غیر اصلی و اورجینال تحت عنوان نرم افزار اصلی به مشتری فروخته می گردد.

اقدامات وزارت ارشاد در زمینه نرم افزار

پدرام ملایری درباره اقدامات وزارت ارشاد می گوید: درباره سلامت نرم افزارها از نظر محتوایی و عدم وجود بدافزار، وزارت ارشاد محصولات را از نظر پاك بودن بررسی می كند و صرفا به محصولات پاك مجوز می دهد. مردم هم باید به اینكه آیا بسته نرم افزاری خریداری شده دارای این مجوز و هولوگرام وزارت ارشاد هست توجه نمایند. پشت بسته های نرم افزاری جدول مشخصات و شناسنامه نرم افزار موجود است و هولوگرام هم موید اطلاعات این جدول می باشد..
به گفته مسئول بازرسی مركز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در حوزه اپلیكبشن های موبایل هم نرم افزارهایی كه بررسی می شوند و سلامت آِن ها احراز می گردد كد شامد دریافت می كنند. این كد شامد شامل اطلاعات تولید كننده و اطلاعات نرم افزار است و كاربران می توانند به وسیله لوگویی كه در صفحه اپستور وجود دارد تخلفات احتمالی را به ما گزارش كنند. 1717

1396/11/19
13:42:27
5.0 / 5
5227
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان