دستیار سابق از بیل گیتس پولدارتر شد

دستیار سابق از بیل گیتس پولدارتر شد می هاست: استیو بالمر، دوشنبه هفته جاری از بیل گیتس جلو زد و به ششمین ثروتمند بزرگ دنیا تبدیل شد و برای اولین بار از موسس و مدیرعامل سابق مایکروسافت پولدارتر شد.به گزارش می هاست به نقل از ایسنا، سبقت استیو بالمر از بیل گیتس با صعود ارزش سهام مایکروسافت به رکورد بالای جدید روی داد. رشد کلی ارزش سهام این شرکت در سال ۲۰۲۴ تاکنون، به ۲۱ درصد رسید. این شرکت بوسیله شراکت با شرکت هوش مصنوعی OpenAI، یکی از بزرگترین برندگان تب هوش مصنوعی است که محرک رکوردشکنی متوالی بازار سهام آمریکا شده است.

بالمر در سال ۱۹۸۰ به عنوان دستیار رئیس، به مایکروسافت پیوست اما بیشتر به عنوان یک مدیر تجاری عمل کرد تا یک دستیار شخصی. بر اساس گزارش فوربس، بالمر ابتدا در مورد حقوق پایه ۵۰ هزار دلاری به اضافه ۱۰ درصد رشد سودی که ایجاد می کرد مذاکره کرد، اما وقتی سهم او از رشد سود، بیش از اندازه افزایش پیدا کرد، موافقت نمود که آنرا با سهام قابل توجهی مبادله کند.

طبق شاخص میلیاردر بلومبرگ، بیش از ۹۰ درصد از ثروت خالص ۱۵۷.۲ میلیارد دلاری بالمر، مربوط به سهام مایکروسافت است که در اختیار دارد. در این میان، بیل گیتس ۱۵۶.۷ میلیارد دلار ثروت خودرا متنوع کرده و حدود نیمی از ثروت او مربوط به صندوق سرمایه گذاری کاسکید است که با عایدی حاصل از فروش سهام و سود نقدی سهام مایکروسافت، به وجود آورده است. وی همین طور بوسیله کاسکید، ۲۱ میلیارد دلار سهم در شرکت مدیریت زباله «ریپابلیک سرویس» دارد.

گیتس ۶۸ ساله به آهستگی، ثروت خودرا بوسیله امور بشردوستانه کاهش داده است. بیل گیتس به همراه ملیندا فرنچ گیتس، همسر سابق خود و وارن بافت، دوستش، میلیاردها دلار را برای ساخت بنیاد گیتس ۷۵ میلیارد دلاری، هزینه کرده است.

از زمان تاسیس این بنیاد بشردوستانه در بیش از دو دهه قبل، گیتس و همسر سابقش، حدود ۶۰ میلیارد دلار از ثروت شخصی خودرا بخشیده اند. فرنچ گیتس بتازگی از سمت خود به عنوان یکی از روسای بنیاد کناره گیری کرد و ۱۲.۵ میلیارد دلار جهت استفاده برای اهداف بشردوستانه خود، دریافت کرد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، بیل گیتس، مایکروسافت را در سال ۱۹۷۵ به همراه پل آلن، دوستش تاسیس کرد و تا سال ۲۰۰۰، هدایت آنرا برعهده داشت و بعد از آن، سکان مدیریت این غول نرم افزاری را به استیو بالمر سپرد و او مدیرعامل مایکروسافت شد. بالمر در سال ۲۰۱۴ بازنشسته شد و در همان سال، به بزرگترین سهامدار مایکروسافت تبدیل شد. اظهارات تنظیم شده نزد رگولاتوری نشان میدهد که وی در سال ۲۰۱۴، با ۳۳۳ میلیون سهم معادل چهار درصد از سهام مایکروسافت، از سمت خود بازنشسته شد.
1403/04/13
09:38:23
0.0 / 5
67
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان