رشد خیره کننده ارزش بازار شرکت های متمرکز به هوش مصنوعی

رشد خیره کننده ارزش بازار شرکت های متمرکز به هوش مصنوعی به گزارش می هاست، شرکتهای متمرکز به هوش مصنوعی که اکثرا تراشه ساز هستند، در ژوئن شاهد افزایش چشم گیر ارزش بازار خود بودند و در بین آنها، انویدیا برای مدت کوتاهی به ارزشمندترین شرکت جهان تبدیل شد.



به گزارش می هاست به نقل از ایسنا، ارزش سهام شرکت تراشه سازی انویدیا که برای مدت کوتاهی از مایکروسافت بعنوان ارزشمندترین شرکت جهان سبقت گرفت، حداکثر ۲۷ درصد در ژوئن افزوده شد و ارزش بازار این شرکت به ۳.۳۴ تریلیون دلار رسید اما بخشی از این افزایش به علت سودگیری معامله گران و نگرانی ها نسبت به افزایش بیش از اندازه ارزش این شرکت، از دست رفت.

تقاضای سیری ناپذیر برای پردازنده های هوش مصنوعی انویدیا، تابحال فراتر از محصولات رقبای این شرکت بوده و سبب محدود شدن عرضه آن شده است. خیلی از سرمایه گذاران، انویدیا را بزرگترین برنده توسعه فناوری هوش مصنوعی می دانند. تقاضای بالایی که برای پردازنده های گرافیکی انویدیا وجود داشته و فراتر از عرضه آن بوده، سبب شده است درآمد و سود این شرکت مدام از پیشبینی های وال استریت فراتر رود.

ارزش بازار مایکروسافت در ماه میلادی گذشته، ۷.۶ درصد و ارزش بازار اپل، ۹.۶ درصد رشد کرد. در این میان، آمازون به ارزش بازار ۲ تریلیون دلاری دست یافت و به پنجمین شرکت آمریکا تبدیل گردد که با سوار شدن روی موج شور و اشتیاق برای هوش مصنوعی، به این نقطه عطف رسید.

بر اساس گزارش رویترز، ارزش بازار شرکت برادکام در ژوئن، بعد از پیشبینی افزایش درآمد سالانه تراشه های در رابطه با هوش مصنوعی به میزان ۱۰ درصد، حدود ۲۰ درصد افزوده شد.





منبع:

1403/04/12
19:26:49
0.0 / 5
68
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان