کپسول مرگ، ماشین ترسناکی برای کشتن انسان

کپسول مرگ، ماشین ترسناکی برای کشتن انسان به گزارش می هاست، روزیاتو نوشت: دکتر فیلیپ نیچکی (Philip Nitschke) مخترع دستگاهی به نام سارکو (Sacro) یا کپسول مرگ است که داوطلبان اتانازی داخل آن خوابیده و با فشار یک دکمه به زندگی خود پایان می دهند.


این اختراع، لقب دکترِ مرگ و ایلان ماسک اتانازی را برای او بهمراه داشته است.
کپسول سارکو، محفظه ی تابوت مانندی پر از نیتروژن است که به سرعت اکسیژن را در حدود ۳۰ ثانیه از ۲۱ درصد به تنها ۱ درصد کم می کند. بعد از آن، پیش از این که کاربران در نهایت، هوشیاری خودرا از دست بدهند، احساس سرگیجه و شعف را تجربه می کنند. مرگ به سبب هیپوکسی (کم شدن اکسیژن در بافت های بدن) و هیپوکاپنی (کاهش دی اکسید کربن در خون) و بدنبال آن کمبود شدید اکسیژن و دی اکسید کربن اتفاق می افتد.


دکتر نیچکی که ساکن هلند است، درباره ی کپسول مرگ خود اظهار داشت: «ما آماده استفاده از آن هستیم… ما درحال صحبت با برخی از افرادی هستیم که می خواهند نخستین کسانی باشند که از آن استفاده می نمایند.»
وی افزود: «فرد وارد دستگاه می شود، از او سه سوال پرسیده می شود که باید بصورت شفاهی پاسخ دهد: “کی هستی؟”، “کجایی؟” و “می دانی اگر دکمه را فشار دهی چه اتفاقی می افتد؟” و اگر آنها بصورت شفاهی به این سؤالات پاسخ دهند، نرم افزار سپس دستگاه را روشن می کند تا بتوان دکمه را فشار داد و اگر دکمه را فشار دهند خیلی سریع خواهند مرد.»
دکتر نیچکی، که سازمان Exit International او این کپسول را ارائه کرده است، به رسانه های محلی اظهار داشت که «هیچ وحشت و هیچ احساس خفگی وجود ندارد.»
او اظهار داشت: «این دستگاه را می توان جهت استفاده به هر جایی منتقل کرد.»
سال قبل حدود ۱، ۳۰۰ نفر در سوئیس با اتانازی به زندگی خود پایان دادند. دولت سوئیس هنوز روشن نکرده است که آیا می خواهد از این کپسول استفاده نماید یا خیر.
Euthanasia (در زبان یونانی مرگ خوب) یا مرگ خودخواسته با هدف پایان دادن به زندگی برخی افراد، در کشورهایی مانند هلند، بلژیک، لوکزامبورگ، سوئیس، کانادا و … قانونی است! و البته در بیشتر کشورهای جهان غیرقانونی و پزشکانی که اقدام به همکاری کرده و به داوطلبان کمک می کنند، لقب دکتر مرگ را یدک می کشند.
۵۸۵۸1402/06/09
13:21:52
0.0 / 5
236
تگهای خبر: كاربر , نرم افزار
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان