اتحاد صنفی،  راه حل عبور از موانع موجود

اتحاد صنفی،  راه حل عبور از موانع موجود به گزارش می هاست، اگر بخواهیم در رابطه با اهمیت ثبت روزی به نام فناوری اطلاعات در تقویم صحبت نماییم باید به نقش فناوری اطلاعات در جهان امروز بپردازیم.


اقتصاد نوآوری در دنیا توجه ویژه ای به حوزه فناوری اطلاعات دارد و در ایران هم اخیراً شاهد چنین نگاهی هستیم. امروزه بنگاه های اقتصادی بزرگ کشور که ارتباطی با این حوزه ندارند درحال سرمایه گذاری روی بخش فناوری اطلاعات هستند. چنین اتفاق هایی فرصت بسیار خوبی را برای رشد این بخش مهم از فناوری کشور فراهم نموده اما باید دقت داشت که همزمان میتوان این مورد را یک تهدید جدی به حساب آورد. هر اتفاق ناخوشایندی که در حوزه فناوری اطلاعات از لحاظ سهولت کار و دسترسی ها رخ دهد، منجر به عقب نشینی بنگاه ها از این فضا خواهد شد که نتیجه آن صدمه به رشد تولید ناخالص داخلی و اقتصاد کشور و همینطور ضربه به توسعه اقتصاد نوآوری خواهد بود.
برای آنکه از بروز چنین صدمه هایی جلوگیری نماییم لازم است یک اتحاد میان اجزای مختلف صنف فناوری اطلاعات صورت بگیرد ومناسبت هایی مانند روز فناوری اطلاعات در این حوزه می تواند نقش بسیار موثری داشته باشد. فناوری اطلاعات اجزای بسیار گسترده ای دارد و جمع کردن همه این افراد زیر یک سقف کار بسیار مهمی است. این سقف، تمثیلی از اتحاد برای رسیدن به یک هدف یکسان در فضایی است که شاهد وجود مشکلات جدی در آن هستیم. محدودیت در دسترسی آزاد اینترنت، مسائل در ارتباط با حوزه ارز، رگولاتوری، تعدد زیاد قوانین و مقررات در حوزه های مختلف که سبب دشواری کار و ایجاد مفسده می شوند، همچون مشکلاتی است که در فضای فناوری اطلاعات با آن دست به گریبان هستیم.
اگر می خواهیم رشد نماییم، ابتدا باید بپذیریم، امروز به علل زیادی همچون تحریم های خارجی و خودتحریمی داخلی، از لبه فناوری فاصله گرفته ایم؛ باید بپذیریم شرکت ها و نیروهای متخصص که سرمایه های اصلی ما هستند، برای دسترسی آزاد به اینترنت و منابع، دنبال راهی می گردند که در خیلی از موارد منتج به مهاجرت از کشور می شود.
اتحاد و هماهنگی میان اجزای مختلف فناوری اطلاعات برایرفع این موانع می تواند هدف اصلی ما یعنی رشد اقتصاد نوآوری در کشور را میسر کند.
*نایب رئیس نصر تهران به بهانه روز فناوری اطلاعات
227227


1402/04/18
09:22:48
0.0 / 5
276
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان