رولزرویس موتور جتی ساخت که در تاریخ ثبت شد!

رولزرویس موتور جتی ساخت که در تاریخ ثبت شد! به گزارش می هاست، دیجیاتو نوشت: رولزرویس گامی تاریخی به سمت استفاده از موتورهای بهینه برداشت.


شرکت رولزرویس اعلام نمود که نخستین آزمایش موتور جت UltraFan خویش را که از آن با عنوان موتور «سبز» یاد می شود، پشت سر گذاشته است. این شرکت مدعی است که این موتور کم صداترین و بهینه ترین موتور از نظر مصرف سوخت در تاریخ است و حدود ۱۰ درصد بهتر از بهینه ترین موتور هواگرد حال حاضر دنیا یعنی Trent XWB عمل می کند. در بیانیه رولزرویس آمده است که موتور جدید UltraFan با یک پره عظیم ۳.۵ متری از یک هسته نسبتاً کوچک بهره می برد و مصرف سوخت بسیار بهینه ای دارد. این موتور در این آزمایش موفق شده است تا ۶۴ مگاوات توان عرضه کند و نسبت به موتورهای رقیب ازجمله Trent حدود ۲۵ درصد مصرف سوخت بهتری داشته باشد. رولزرویس می گوید: «UltraFan یک نمونه از موتورهای هواگرد و بزرگ ترین آنها در دنیا است که مجموعه ای از فناوری های نوین با مصرف سوخت بهینه تر را در بر می گیرد، این بدان معناست که انتشار آلودگی در این موتور پایین تر و پایداری بالاتر است.»
موتور UltraFan رولزرویس از چه سوختی استفاده می کند؟ این شرکت ادعا می کند که فناوری های نوین آنها مقیاس پذیرند و میتوان با آنها موتوری ساخت که دامنه توانش بین ۱۱۱، ۲۰۰ تا ۴۴۴، ۸۰۰ نیوتن باشد. این موتورها احتمالا در دهه ۲۰۳۰ تولید می شوند. رولزرویس می گوید: «این نمونه از UltraFan برای آینده طراحی شده است. این موتور می تواند از روز اول سرویس دهی با سوخت هوانوردی ۱۰۰ درصد پایدار کار کند. بعلاوه، ما فعالانه به دنبال راهکارهای بالقوه در زمینه توان الکتریکی-هیبریدی و هیدروژنی هستیم.» از این رو، مدیران رولزرویس از این موتور بعنوان محصولی انقلابی در صنعت هوافضا یاد می کنند. آزمایش UltraFan نشان داده است که صنعت هوافضا می تواند تا سال ۲۰۵۰ به هدف حذف آلودگی های کربنی برسد. این پروژه تحت حمایت دولت بریتانیا قرار دارد و کار روی آن از سال ۲۰۱۴ شروع شده است. مدیرعامل رولزرویس می گوید: «نمونه UltraFan یک محصول انقلابی است. فناوری هایی که در این پروژه مشغول آزمایش آنها هستیم می توانند موتورهای امروزی و آینده را بهبود ببخشند. بنابراین این خبر این قدر اهمیت دارد. ما در حال تماشای رقم خوردن تاریخ هستیم.» ۲۲۷۲۲۷

1402/03/01
13:47:36
0.0 / 5
220
تگهای خبر: سرویس , صنعت , طراحی , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان