این هوش مصنوعی سمت تاریک اینترنت است!

این هوش مصنوعی سمت تاریک اینترنت است! به گزارش می هاست، زومیت نوشت: DarkBERT در واقع مدل زبانی بزرگ برای طرف تاریک اینترنت است.


مدلهای زبان بزرگ OpenAI برپایه مجموعه ی بسیار گسترده ای از داده ها آموزش دیده اند و اطلاعات را از همه جای اینترنت استخراج می کنند. اگر مدلهای زبانی بزرگ (LLM) بخواهند در دارک وب به کاوش بپردازند چه خواهد شد؟ تیمی از محققان کره ی جنوبی دقیقا همین کار را انجام دادند و مدل هوش مصنوعی جدیدی به نام DarkBERT ساخته اند تا بعضی از دامنه های اصلی موجود در اینترنت را لیست کند. DarkBERT نگاه اجمالی و جذابی به بعضی از تاریک ترین بخش های شبکه ی جهانی وب عرضه می دهد. دارک وب جایی است که کارهای غیرقانونی از اشتراک گذاری داده های هک شده گرفته تا فروش مواد مخدر در آن به انجام می رسد. فیوچریسم می نویسد، باآنکه DarkBERT در نگاه اول شبیه کابوس بنظر می رسد اما محققان می گویند این مدل هوش مصنوعی اهداف بسیار خوبی دارد؛ کوشش برای ایجاد راه های جدید مبارزه با جرایم سایبری.
جای تعجب نیست، درک قسمتهایی از وب که موتورهای جست وجو آنها را لیست نمی کنند و اغلب ازطریق نرم افزارهای خاص قابل دسترسی هستند، کار آسانی نبود. برپایه مقاله ی «DarkBERT: مدل زبانی برای طرف تاریک اینترنت»، مدل مذکور ابتدا به شبکه ی تور (Tor) متصل شد؛ شبکه ای که از آن برای دسترسی به دارک وب استفاده می شود. در مرحله ی بعد، مدل کار خویش را آغاز و پایگاه داده ای از اطلاعات خام دریافت شده ایجاد کرد. تیم تحقیقاتی می گوید مدل زبان بزرگ جدید آنها نسبت به مدلهای دیگر که برای انجام کارهای مشابه آموزش داده شده اند، توصیف بسیار بهتری از دارک وب عرضه داد. محققان در بخشی از مقاله ی خود نوشته اند: «نتایج ارزیابی ما نشان میدهد مدل طبقه بندی متنی DarkBERT از مدلهای زبانی از پیش آموزش دیده، عملکرد بهتری دارد.» ۲۲۷۲۲۷

1402/02/29
15:28:40
0.0 / 5
230
تگهای خبر: آموزش , اینترنت , سایبر , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان