حضور ایرانسل در رویداد فناورانه خودرو های آینده

حضور ایرانسل در رویداد فناورانه خودرو های آینده به گزارش می هاست، مراسم نشست خبری رویداد فناورانه خودرو های آینده، با حضور مدیرکل کسب و کارهای سازمانی ایرانسل، در محل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار گردید.به گزارش روابط عمومی ایرانسل، بامداد امروز چهارشنبه ۲۰ مهرماه ۱۴۰۱، مراسم نشست خبری رویداد فناورانه خودرو های آینده، با حضور دکتر سیدشهریار زینی مدیر گروه خودرویی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مهندس حامد سامانی معاون طراحی مرکز تحقیقات سایپا و مهندس محسن یوسف پور مدیرکل کسب و کار سازمانی ایرانسل در محل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار گردید.
این رویداد که نشست خبری آن امروز برگزار شد، در ایام دوشنبه و سه شنبه، ۲۵ و ۲۶ مهرماه ۱۴۰۱، در چارچوب همایش و نمایشگاه، با محورهای طراحی و ساخت خودرو های برقی و هیبریدی ارزان قیمت، طراحی و ساخت قطعات و ماژول های خودرو های برقی و هیبریدی، طراحی و ساخت سیستم های پیشرفته کمک راننده، توسعه فناوری های خودرو های متصل و اجزا و زیرساخت های در رابطه با آن، طراحی و ساخت تجهزات تست و آزمون انواع خودرو، ایستگاه های شارژ خودرو ها و موتورسیکلت های برقی و … در محل مرکز تحقیقات و نوآوری صنایع خودروسازی سایپا، با حضور نخستین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران برگزار می گردد.
در مراسم نشست خبری امروز، مهندس محسن یوسف پور مدیرکل کسب و کار سازمانی ایرانسل، ضمن اشاره به این که یکی از ارکان توسعه زیست بوم خودرو های متصل، اپراتورهای تلفن همراه هستند اظهار داشت: «یکی از علل حضور ایرانسل در این اکوسیستم، اینست که با پیشتازی و تجربه بی بدیل ورود و توسعه 5G در ایران، فاصله بین دسترسی به فناوری تا تبدیل کردن آن به یک محصول تجاری را بکاهد. رسیدن فناوری به مرحله تولید، مسیری است که ایرانسل تلاش می کند با کمک شرکتهای دانش بنیان، آنرا تسهیل کند و تلاش می نماییم تا با بررسی اقدام های جهانی در حوزه خودرو های متصل، ارزش افزوده هایی که حالا وجود ندارد را، با کمک شرکتهای دانش بنیان، بوجود آورده و مورد بهره برداری قرار دهیم.»
در رویداد فناورانه خودرو های آینده، که با هدف بهره گیری از ظرفیت ها و توانمندی های شرکتهای دانش بنیان در ارتقای صنعت خودرو، نفوذ فناوری و توان علمی-تخصصی و فنی نخبگان، صنایع توانمند در حوزه های خودرو های برقی و هیبریدی، خودرو های متصل، زیرساخت ها و تجهیزات برگزار می شود؛ از خودروی متصل که فناوری اتصال آن با همکاری ایرانسل شکل گرفته است، رونمایی می شود.

ایرانسل، اولین عرضه دهنده‌ی 5G و رکورددار سرعت و تعداد سایت های نسل پنج در ایران، با عنایت به چندین سال سابقه در زمینه مدیریت هوشمند ناوگان و تجربه های منحصربه فرد همکاری با شرکتهای بزرگی همچون شرکت فولاد مبارکه اصفهان که از سامانه مدیریت هوشمند ناوگان ایرانسل، در حوزه لجستیک هوشمند و در زمینه پایش حمل سرباره، پایش ترابری سنگین و… بهره می برد، الان مبادرت به رونمایی از سرویس خودرو های متصل خود کرده است.
فناوری خودرو های متصل پدیده ای نوظهور است که نه تنها صنعت خودرو بلکه اکوسیستم های مختلف و مدلهای کسب و کار را با تغییراتی بنیادین روبه رو کرده است و آگاهی کامل از این روندهای جدید، نخستین گام برای حرکت کردن در راه تحول دیجیتال است.
خودروی متصل در واقع نوعی وسیله نقلیه است که به فناوری اینترنت اشیا، مجهز شده است. به این معنا که اجزای مختلف آن به سنسورهای هوشمند مجهزند و از راه آنها، داده ها را با خودرو های دیگر یا با سامانه های مدیریتی، تبادل می کنند.
خودروهای متصل می توانند در صنایع مختلف، از صنعت خودروسازی و صنایع در ارتباط با آن (مثل بیمه و خدمات بعد از فروش) گرفته تا صنعت تبلیغات، نقشی اساسی ایفا کنند.
از جمله امکانات و مزایای خودرو های متصل میتوان به امـکان اتصال به خـودروهای دیگر، امکان مشاهده مشـکلات فنـی خـودرو از راه سیسـتم ردیابی و حل مشـکلات خودرو از راه دور، قابلیت فعال یا غیرفعال کردن برخی تنظیمات از راه دور، امکان ثبت سفارشات، برنامه ریزی برای سفر و دسترسی به امکاناتی مانند رزرو هتل، امکان ثبت تخلفات رانندگی، امکان ارسال پیام و امکان بررسی صدمه های وارده به خودرو برای شرکتهای بیمه، اشاره نمود.


منبع:

1401/08/05
13:55:07
0.0 / 5
241
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان