رونمایی از اینترنت کودک و نوجوان به زودی

رونمایی از اینترنت کودک و نوجوان به زودی به گزارش می هاست، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن اعلام این خبر که اینترنت کودک و نوجوان به زودی رونمایی خواهد شد و در اختیار مردم قرار می گیرد، اظهار داشت: ابزاری فراهم کردیم که در اختیار خانواده ها قرار دهیم؛ یک اینترنت ایمن، مفید و سالم را برای گروههای سنی مختلف تعریف می نماییم.


به گزارش می هاست به نقل از ایسنا، عیسی زارع پور در سومین روز از سی و ششمین اجلاس مدیران و روسای آموزش و پرورش کشور که در سالن اجلاس سران درحال برگزاری است، با بیان اینکه آموزش و پرورش در صدر وزارت خانه های مهم کشور است، اظهار داشت: مسئولیت شما مدیران آموزش و پرورش بسیار سنگین است بخصوص در شرایطی کنونی کشور و امیدوارم در این شرایط بتوانید نسلی شاداب، با انگیزه و اعتماد به نفس، خلاق و مجاهد پرورش دهید.
وی ادامه داد: در شرایطی هستیم که دشمنان این مرز و بوم، " امید" را نشانه رفتند و تلاش می کنند نسل آینده را از نظام، دستاوردها و انقلاب ناامید کنند.
وی ضمن اشاره به این که آمارها نشان داده است تمایل به مهاجرت، به سنین پایین تر و به تحصیلات لیسانس رسیده و زمزمه هایی از آن بعضاً در دبیرستان ها هم شنیده می شود اظهار داشت: این به این معناست که دشمن درحال فعالیت است و در چنین شرایطی تربیت نسل امیدوار، متعهد و مجاهدانه خیلی سخت است. مطمئنم شما چنین سربازانی برای گام دوم انقلاب تربیت می کنید.
زارع پور اضافه کرد: فناوری اطلاعات و ارتباطات زندگی بشر را زیر و رو کرده است. این که امروز در حوزه ارتباطات اجتماعی بتوانید با یک ابزار با صدها و هزاران نفر ارتباط داشته باشید از تغییرات جدید ایجادشده است. حالا پیام رسان ها ارتباط میان مردم را بسیار آسان کرده اند.
وی با اشاره به اینکه جای شادمانی دارد نسلی که شما تربیت کرده اید، توانسته اند ما را در خیلی از زمینه های رشد و نوآوری، خودکفا کنند. یکی دو سکو یا پلت فرم جابه جایی مسافر کل دنیا را گرفته اند اما ما در کشورمان از وجود آنها بی نیاز هستیم. یا در حیطه خرید و فروش، سه چهار سکو دنیا را اشغال کرده اند اما ما خودمان چنین سکوهایی طراحی نموده ایم.
وزیر ارتباطات افزود: اگر این اتفاق بزرگی که در تعامل میان دو وزارت خانه ایجاد نمی شد و شبکه " شاد" در اختیار آموزش و پرورش قرار نمی گرفت، نظام آموزشی ما گرفتار مشکل جدی می شد. وزارت ارتباطات در کنار آموزش و پرورش قرار گرفت و دین خویش را ادا کرد. هرچند انتقادات جدی به شاد دارم اما بهترین کار در زمان خودش بود و توانستیم عدالت آموزشی را برقرار نماییم.
وی ضمن اشاره به این که قریب به 87 درصد روستاهای بالای 20 خانوار به اینترنت متصل اند، اظهار داشت: در هفته دولت سال آینده جشن اتصال همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار به اینترنت را خواهیم گرفت. در بحث پلتفرمها و سکوهای آموزشی آمادگی داریم که با کمک دوستان مان در آموزش و پرورش بتوانیم حداکثر استفاده را از ظرفیت فناوری اطلاعات و ارتباطات برای توسعه تعلیم و تربیت با نگاه عدالت آموزشی داشته باشیم.
زارع پور افزود: ما پروژه بزرگ فیبرنوری منازل و کسب و کارها را در دست داریم و معتقدیم نسخه شفابخش حل مشکل اینترنت در کشور فیبرنوری است که سرعت نامحدود دارد. با کمک دوستان در وزارت آموزش و پرورش اتصال مدارس از راه فیبرنوری را در برنامه هایمان قرار می دهیم.
وی افزود: البته در چارچوب برنامه ششم توسعه اتصال مدارس به شبکه ملی اطلاعات را دنبال کرده بودیم و قریب به 80 هزار مدرسه به این شبکه متصل اند که هم آنرا ادامه می دهیم و هم اتصال به فیبر نوری را.
وزیر ارتباطات به سواد فضای مجازی و ابزارهای مقابله با تهدیدات شبکه های اجتماعی اظهار داشت: این فناوری در کنار همه مزایایی که دارد امکان دارد چالش هایی برای بشریت ایجاد نماید به خصوص برای نسل نوجوان و جوان. هم در سیاستگذاری و هم اجرا در دوره ای غفلت کردیم. در دنیا قواعدی جهت استفاده کودکان از این فضا وضع شده و به آن پایبند هستند اما در اینجا، یک نقطه صدمه در این نسل است. درخواستم توجه جدی به این نکته است.
وی افزود: جهت گیری فناوری به سمتی است که کودک در معرض محتوای نامناسب قرار می گیرد و خود کنترلی و مهارت های لازم باید به بچه ها آموزش داده شود. باید ابزار فراهم نماییم، هیچ کجا خانواده ها و کودکان را بی پناه در فضای مجازی رها نکرده اند.
زارع پور در خاتمه اظهار داشت: یکی از اقدامات خوب در این حوزه ابزار اینترنت کودک و نوجوان است. ابزاری فراهم کردیم که در اختیار خانواده ها قرار دهیم؛ یک اینترنت ایمن، مفید و سالم را برای گروههای سنی مختلف تعریف می نماییم. ابزاری که آماده کردیم این امکان را فراهم می آورد که خانواده بتواند فهرست سفیدی جهت استفاده فرزندش تهیه نماید. این امکان را به شکل سیستماتیک فراهم می نماییم که خانواده ها در صورت تمایل بتوانند از آن استفاده نمایند که بزودی رونمایی خواهد شد و در اختیار مردم قرار بگیرد.
منبع:

1401/06/01
09:34:40
0.0 / 5
287
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان