گردشگر ها چقدر عوارض ورود موبایل می دهند؟

گردشگر ها چقدر عوارض ورود موبایل می دهند؟ می هاست: مدیركل اداره فناوری اطلاعات ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز تصریح كرد: پرداخت عوارض ورودی تلفن همراه برای مسافران ایران به هیچ عنوان سلیقه ای نیست.


حمید دهقانی نیا در گفت وگو با ایسنا، در پاسخ به این سوال كه حقوق ورودی تعیین شده در قالب اجرای طرح رجیستری برای مسافران خارجی چه قدر است؟ اظهار داشت: حقوق ورودی را ما تعیین نمی نماییم و برهمین اساس در جریان آن نیستم.

وی در پاسخ به اینكه مگر برای اجرای طرح رجیستری كمیته ای شامل نمایندگان تمام بخش های مرتبط برای تعیین این مورد تشكیل نشده است؟ هم توضیح داد: واردات تلفن همراه و دریافت ورودی از آن، امری تخصصی است كه باید توسط ارزیاب گمرك و برپایه تجربه و دوره ای كه او دیده صورت گیرد.

مدیركل اداره فناوری اطلاعات ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز با بیان این كه این تعرفه در هر نوع گوشی متفاوت خواهد بود، در پاسخ به اینكه آیا براین اساس نباید تعرفه های موجود مشخص باشد؟ اظهار داشت: این بخش كدهای تعرفه ای خاص خویش را دارد و برپایه ارزش گوشی تلفن همراه این تعرفه ها تعیین می گردد كه تعیین این تعرفه ها از جانب ارزیاب گمرك برپایه قوانین و مقررات صورت می گیرد.
به گزارش می هاست به نقل از ایسنا، پیش از این دهقانی نیا در نشستی خبری درباره گوشیهایی كه متعلق به گردشگر ها و مسافرانی كه به ایران رجوع می كنند، توضیحاتی داده و اعلام نموده بود كه گمرك برای این نوع گوشیها یك بازه زمانی ۳۰ روزه در نظر گرفته است اما به صورت كلی درباره مسافران ایران باید چند نكته را در نظر گرفت. اول اینكه اگر قرار باشد این افراد بیش از ۳۰ روز در ایران مانده و از سیم كارت ایرانی استفاده كنند، گوشی آنها مشمول طرح رجیستری شده و باید حتما وارد سامانه شوند تا این گوشی را به ثبت رسانند.
وی گفته بود كه اگر افراد از سیم كارت های خارجی استفاده كنند، شامل اجرای طرح رجیستری نخواهند شد. از جانب دیگر با عنایت به تمهیدات در نظر گرفته شده نیازی به آن نیست كه افراد بدو ورود خود برای ثبت تلفن همراهشان به سامانه مربوطه مراجعه نموده یا راهی گمرك شوند. پیشنهاد ما آن است كه افراد یك هفته تا ۱۰ روز بعد از ورود به ایران در صورتی كه قصد اقامت بیش از یك ماه را دارند، این اقدام را انجام دهند.

اگرچه در نهایت از جانب دهقانی نیا رقم هایی كه بعنوان حقوق ورودی موبایل در نظر گرفته شده اعلام نشد اما طبق قوانین موجود برای واردات تمامی كالاها به ایران لازم است رقمی معادل ۹ درصد مالیات برارزش افزوده پرداخت شود، علاوه بر این یك تعرفه چهار درصدی دیگر هم به كالاها تعلق می گیرد كه جمع این دو رقم ۱۳ درصد شده و این رقم برای واردات تمام كالاها لحاظ می گردد حال اینكه آیا این ارقام برای تلفن همراه كه وسیله ای دست دوم و جزو وسایل شخصی فرد به حساب می آید هم لحاظ می گردد یا خیر سئوالی است كه انتظار می رود حداقل از جانب مسئولان گمرك توضیح شفافی درباره آن عرضه شود.
1396/11/14
16:14:18
5.0 / 5
5904
تگهای خبر: تلفن همراه , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان