احیانا ایلان ماسک توئیتر را می خرد

احیانا ایلان ماسک توئیتر را می خرد می هاست: بی بی سی نوشت، بر طبق گزارش ها هیات مدیره شرکت توییتر در آخر هفته گذشته با ایلان ماسک ملاقات کرده تا پیشنهاد 43 میلیارد دلاری وی برای خرید این شبکه اجتماعی را بررسی کند.
در هفته های گذشته و پس از آن که رییس شرکت خودروسازی تسلا، برای نخستین بار پیشنهادش برای خرید توییتر را فاش کرد، مدیران توییتر استراتژی ای را در پیش گرفتند که به "قرص سمی" معروف است و هدف آن جلوگیری از خرید بالقوه تمام سهام توییتر اعلام نمود.
گفته شده آقای ماسک می خواهد با حمایت و وام مورگان استنلی و سایر موسسات مالی آمریکایی، هزینه خرید توییتر را تامین کند.
سخنگوی توییتر تا حالا درباب این گزارش ها از اظهار نظر خودداری کرده است.
بر اساس گزارش رویترز، نیویورک تایمز و بلومبرگ که به نقل از منابع ناشناس پخش شده، جزئیاتی از چگونگی تامین مالی پیشنهاد آقای ماسک اعلام شده و همین مورد موجب شد تا هیات مدیره ۱۱ نفره توییتر بطور جدی فروش این شرکت را بررسی نمایند.
در حال حاضر آقای ماسک که بیش از ۹ درصد از سهام توییتر را در اختیار دارد و بر طبق گزارش ها یک بسته مالی ۴۶.۵ میلیارد دلاری برای خرید کامل این شبکه اجتماعی در نظر گرفته است.
قرار است بودجه خرید توییتر تلفیقی از دارایی های خود او و حمایت غول بانکی وال استریت، مورگان استنلی و سایر شرکتها باشد.
بنا بر گزارش ها، برخی از سهامداران توییتر بعد از اعلام برنامه مالی آقای ماسک، با توییتر تماس گرفته اند و از مدیران این شرکت خواسته اند که فرصت را برای یک معامله احتمالی از دست ندهند.
دن آیوز، یک تحلیلگر سرمایه گذاری اظهار داشت که خیلی از سرمایه گذاران این خبرها را "آغازی بر اختتام توییتر بعنوان یک شرکت سهامی عام در نظر خواهند گرفت و ماسک حالا در راه تصاحب توییتر قرار دارد، مگر این که پیشنهاد دومی برای خرید ارائه شود".
در اوایل این ماه، آقای ماسک از حضور در هیات مدیره توییتر خودداری کرد.
در صورتی که او عضو هیات مدیره می شد، نمی توانست بیش از ۱۵ درصد سهام توییتر را داشته باشد.
سهام توییتر بعد از پیشنهاد خرید توییتر توسط ایلان ماسک، ۱۸ درصد افزایش داشته است.
پس از آن هیات مدیره توییتر برای مقابله با پیشنهاد ایلان ماسک برای خرید همه سهام این شرکت، دست به اقدام مقابله جویانه زد و با بهره گیری از ضوابط بخشنامه ای طرحی را به اجرا گذاشتند که برای مدت محدود به هیچ سهامداری اجازه مالکیت بیشتر از ۱۵ درصد سهام این شرکت را نمی دهد.
در این طرح، به سهامداران خرد اجازه داده شد تا سهام شرکت را با تخفیف خریداری کنند.
ایلان ماسک که با داشتن ۲۱۹ میلیارد دلار ثروتمندترین انسان جهان است و بیش از ۸۰ میلیون دنبال کننده در توییتر دارد.
در ۸ آوریل یک شرکت سرمایه گذاری آمریکایی با نام گروه ونگارد اعلام نمود که آنها حالا ۱۰.۳ درصد از سهام توییتر را در اختیار دارند که آنها را به بزرگترین سهامدار این شرکت تبدیل نموده است.
46


منبع:

1401/02/20
12:12:32
0.0 / 5
231
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان