ضریب نفوذ تلفن همراه به ۱۶۶ درصد رسید

ضریب نفوذ تلفن همراه به ۱۶۶ درصد رسید می هاست: خطوط فعال تلفن همراه تا اختتام سه ماهه چهارم سال 1400، به بالای 140 میلیون عدد رسیده که ضریب نفوذ را به 166.63 درصد می رساند.


به گزارش می هاست به نقل از ایسنا، خاصیت هایی همچون تعداد خطوط واگذارشده، ضریب نفوذ، تعداد کشورهای دارای ارتباط رومینگ، میزان پوشش جاده ای، درصد پوشش جمعیتی، شهر و روستاهای تحت پوشش و درصد مکالمات موفق در هر یک از اپراتورها متفاوت می باشد که می تواند آنها را از هم متمایز کند.
مطابق آمار منتشرشده توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی درباره وضعیت توسعه تلفن همراه در سه ماهه چهارم سال ۱۴۰۰، خطوط واگذارشده دائمی ۳۰ میلیون و ۳۸۵ هزار و ۴۷۱ عدد و خطوط واگذارشده اعتباری ۱۷۸ میلیون و ۵۵۸ هزار و ۴۸۸ عدد است که مجموع خطوط واگذارشده دائمی و اعتباری را به ۲۰۸ میلیون و ۹۴۳ هزار و ۹۵۹ می رساند.
از میان خطوط واگذارشده، ۲۷ میلیون و ۱۹۴ هزار و ۶۵۵ خط دائمی فعال و ۱۱۲ میلیون و ۸۶۴ هزار و ۲۲۴ خط اعتباری فعال وجود دارد که مجموع خطوط دائمی و اعتباری فعال را به ۱۴۰ میلیون و ۵۸ هزار و ۸۷۹ عدد می رساند. همین طور ضریب نفوذ تلفن همراه تا اختتام سه ماهه چهارم سال ۱۴۰۰، ۱۶۶.۶۳ درصد است.


در اپراتور همراه اول، تعداد خطوط واگذارشده دائمی تا اختتام سه ماهه چهارم سال ۱۴۰۰ به ۲۲ میلیون و ۴۷ هزار و ۲۹۴ رسیده که از این میان تعداد ۲۱ میلیون و ۳۳۰ هزار و ۴۱۱ خط فعال است. خطوط واگذارشده اعتباری نیز به ۸۳ میلیون و ۴۲۶ هزار و ۸۳۰ عدد رسیده که از این میان ۵۳ میلیون و ۱۹۵ هزار و ۱۹۸ خط فعال است.
طبق این آمار، ۹۶.۵ درصد تحت پوشش 2G و ۸۵ درصد تحت پوشش 3G و ۸۱ درصد تحت پوشش 4G قرار دارند. همین طور تعداد شهرهای تحت پوشش تا اختتام سه ماهه سوم به ۱۳۹۵ و تعداد روستاهای تحت پوشش به ۴۴ هزار و ۹۱۸ رسیده است. میزان پوشش جاده های اصلی، فرعی و ریلی نیز به ۸۲ هزار و ۱۴۶ کیلومتر رسیده است.


در اپراتور ایرانسل، تعداد خطوط واگذارشده دائمی تا اختتام سه ماهه چهارم سال ۱۴۰۰ به هفت میلیون و ۸۱۰ هزار و ۳۶۳ رسیده که از این میان تعداد پنج میلیون و ۵۰۳ هزار و ۵۲۷ خط فعال است. خطوط واگذارشده اعتباری نیز به ۸۷ میلیون و ۳۴۱ هزار و ۷۲۶ عدد رسیده که از این میان ۵۴ میلیون و ۸۶۷ هزار و ۷۳ خط فعال است.
طبق این آمار، ۸۷.۲۱ درصد تحت پوشش 2G و ۸۳.۶ درصد تحت پوشش 3G و ۶۱ درصد تحت پوشش 4G قرار دارند. میزان پوشش جاده های اصلی، فرعی و ریلی نیز به ۶۴ هزار و ۶۶ کیلومتر رسیده است.


در اپراتور رایتل، تعداد خطوط واگذارشده دائمی تا اختتام سه ماهه چهارم سال ۱۴۰۰ به ۵۲۷ هزار و ۸۱۴ رسیده که از این میان تعداد ۳۶۰ هزار و ۷۱۷ خط فعال است. خطوط واگذارشده اعتباری نیز به هفت میلیون و ۷۸۹ هزار و ۹۳۲ عدد رسیده که از این میان چهار میلیون و ۸۰۱ هزار و ۹۵۳ خط فعال است.
طبق این آمار، ۵۶.۵ درصد تحت پوشش 3G و ۲۹.۴ درصد تحت پوشش 4G قرار دارند. میزان پوشش جاده های اصلی، فرعی و ریلی نیز به ۲۷ هزار و ۵۶۳ کیلومتر رسیده است.منبع:

1401/02/05
14:34:54
0.0 / 5
183
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان