معاون وزیر ارتباطات تاكید كرد:

تناقض در حوزه فیلترینگ

تناقض در حوزه فیلترینگ به گزارش می هاست معاون وزیر ارتباطات از اعمال سیاست های مختلف برای گروه های مختلف در راستای پالایش هوشمند آگاهی داد و رفع فیلتر یوتیوپ و بلاگ اسپات را در همین راستا اعلام نمود.


محمدجواد آذری جهرمی امروز در حاشیه رونمایی از كارپوشه ملی ایرانیان در خصوص مذاكره برای رفع فیلتر یوتیوب و بلاگ اسپات برای مراجع دانشگاهی، توضیح داد: در حال حاضر حتی كسانی كه می خواهند در حوزه پزشكی تحقیقات كنند، هم باید فیلترشكن نصب كنند. به كار بردن یك مكانیزم پالایش برای همه مطلوب نیست. یكی از بحث هایی كه در پالایش هوشمند به دنبال آن بودیم و اكنون زیرساخت اش فراهم شده همین موضوع است كه برای گروه های مختلف، سیاست های مختلف اعمال شود.
وی ادامه داد: برای مثال خبرنگاران نیاز به سایت های خبری دارند كه شاید به دستور مقامات قضایی از دسترس خارج شده باشند و ما آنها را از دسترسی به این منابع محدود كردیم. اكنون زیرساخت های لازم فراهم شده كه شاید گامی برای پیاده سازی نظام پالایش در سال های آینده باشد. طبیعتا نسبت به گروه های اجتماعی كم سن و سال تر مراقبت های بیشتر داشته و به كسانی كه نیاز به دسترسی های علمی یا سیاسی دارند، دسترسی بهتری بدهیم.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خاطر نشان كرد: با رفع فیلتر این دو سرویس می توانیم مرحله آزمایشی این كار را آغاز كرده تا بتوانیم تحولی جدی در نظام پالایش صورت دهیم.آذری جهرمی در پاسخ به سوالی مبنی بر ارائه ی وی پی ان های غیرمجاز در سایت های مختلف، بیان كرد: از مصادیق مجرمانه ای كه در موارد 66 گانه ای كه در كارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه مشخص شده، ترویج شیوه های دور زدن فیلترینگ است. طبیعتا اگر سایتی خرید و فروش وی پی ان انجام دهد، از این مصادیق است و دادستان كل كشور و مراجعی كه مسوول پایش هستند وظیفه دارند آنها را شناسایی كرده و اعمال مقررات كنند.وی با بیان این كه درباره سایت هایی كه باید فیلتر شود، نقشی مترتب بر وزارت ارتباطات نیست، افزود: اما ما همیشه با یك تناقض روبه رو هستیم كه در حوزه فیلترینگ تمام فشارها را متوجه بخش فنی كار كه وزارت ارتباطات است می كنیم و دیگران مسوولیت خود را انجام نمی دهند. زمانی كه یك فضای باز برای خرید و فروش موارد مجرمانه برای مثال مشروبات الكی در شبكه های اجتماعی وجود دارد، به جای بستن این شبكه ها باید با مكانیزم ها برخورد كرد و افرادی كه در پلیس فتا هستند باید در این خصوص اظهارنظر كنند.
 

1396/05/11
23:57:11
5.0 / 5
5283
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان