روشی برای جلوگیری از سرقت لپ تاپ

روشی برای جلوگیری از سرقت لپ تاپ می هاست: لپ تاپ ها به لحاظ ابعاد كوچك تر و قابل حملی كه دارند بیشتر در معرض سرقت می باشند؛ به خصوص كه یافتن آنها هم مانند گوشیهای موبایل به خاطر نبود امكانات مخابراتی در آن ها راحت نیست؛ این خصوصیت ها اهمیت حفاظت از این وسایل را بیشتر می كند.


به گزارش می هاست به نقل از ایسنا، غفلت كردن می تواند به از دست دادن لپ تاپ تان منجر شود و اگر گم شود، ممكن است تمام اطلاعات با ارزش ذخیره شده در آن به دست سارق هویت بیافتد. به خصوص كه لپ تاپ به لحاظ حافظه ای ظرفیت بیشتری دارد و ممكن است اطلاعات بسیاری را در آن ذخیره كرده باشید و از سویی به راحتی هم قابل حمل است اما نكات زیر را می توانید برای حفظ امنیت لپ تاپ خود به خاطر داشته باشید.
قفل لپ تاپ با كابل امنیتی
در محل كار، هتل یا دیگر مكان های عمومی از كابل امنیتی لپ تاپ استفاده كنید. آن را به چیزی ثابت و یا تكه اثاثیه بزرگی (مانند میز) متصل كنید.
مراقبت از لپ تاپ در فرودگاه ها و هتل ها
هنگامی كه از گیت بازرسی فرودگاه رد می شوید، چشمان خویش را از لپ تاپتان برندارید. تا زمانی كه فرد جلویی شما از گیت بازرسی به صورت كامل عبور نكرده است، مراقب لپ تاپ خود باشید. سردرگمی و بهم ریختن بازرسی های امنیتی می تواند فرصت خوبی برای دزدان باشد.
اگر در هتل توقف می كنید، كابل امنیتی كافی نخواهد بود. لپ تاپ خویش را در محل امنی از اتاق نگهداری كنید. اگر لپ تاپ را به كابل امنیتی متصل كرده و آنرا در اتاق هتل گذاشته اید، حتماً آویز "لطفاً مزاحم نشوید" را جلوی در ورودی اتاق قرار دهید.
فعال كردن مكانیزم هشداردهی
براساس نیازمندی های امنیتی، استفاده از مكانیزم های هشداردهی در لپ تاپ می تواند ابزاری مفید باشد. برخی مكانیزم های هشداردهی در لپ تاپ وجود دارند كه زمانی حركت غیرمنتظره ای وجود داشته باشد یا كامپیوتر به محدوده ای خارج از مكان تعریف شده برده می شود، صدا خواهند داد. برنامه ای كه هنگام اتصال لپ تاپ به اینترنت مكان لپ تاپ دزیده شده را گزارش می دهد هم می تواند مفید باشد.
قرار دادن لپ تاپ در كیفی كه كمتر آشكار باشد
بر اساس اطلاعات سایت مركز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای كامپیوتری، هنگامی كه لپ تاپ تان را در خیابان حمل می كنید، حمل آن در كیف كامپیوتر به شكلی مبین وجود لپ تاپ در آن است. به جای كیف كامپیوتر از كیفی دیگر مانند كوله پشتی استفاده كنید.
قرار ندادن روی زمین
مهم نیست در چه مكان عمومی (اتاق كنفرانس، كافی شاپ یا كنار میز ثبت نام) قرار دارید بلكه مهم آن است كه به هیچ وجه لپ تاپتان را روی زمین نگذارید. اگر می خواهید این كار را انجام دهید، آن را میان دو پا یا روبروی پای خود قرار دهید تا یادتان بماند كه لپ تاپ در آنجا قرار دارد.
رها نكردن در ماشین
ماشین های پارك شده، هدف مناسبی برای دزدان لپ تاپ است. اگر چاره ای ندارید و باید آن را در ماشین بگذارید، آنرا قفل كرده و خارج از دید قرار دهید.
كلمات عبور را در كنار لپ تاپ قرار ندهید
به خاطر سپردن كلمات عبور قوی یا شماره های دسترسی ممكن است كاری سخت باشد. از سوی دیگر، نگهداری آن در كیف لپ تاپ یا ذخیره آن در لپ تاپ مانند جاگذاشتن كلید در ماشین است. دسترسی دزد به اطلاعات شخصی یا شركتی خویش را آسان نكنید.


 

1396/11/12
20:22:14
5.0 / 5
5458
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان