ورود همراه اول به حوزه هوشمندسازی صنعت لجستیک

ورود همراه اول به حوزه هوشمندسازی صنعت لجستیک می هاست: همراه اول و شرکت فن آوران لجستیک فاخر ایرانیان در امتداد طراحی و توسعه راهکارهای هوشمندسازی صنعت لجستیک تفاهم نامه همکاری امضاء کردند.به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، مراسم امضای تفاهمنامه مرکز تحقیق و توسعه همراه اول و شرکت فن آوران لجستیک فاخر ایرانیان بامداد روز چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰ در جهت تحقق اهداف راهبردی همراه اول در تحقق رویای دیجیتال، ساماندهی و برنامه ریزی ایجاد شهری زیست پذیر و یکپارچه در ساختمان مرکز تحقیق و توسعه شرکت ارتباطات سیار ایران برگزار گردید.

این تفاهمنامه علاوه بر توجه به عرضه خدمات متنوع، روزآمد، بهینه و یکپارچه به دنبال اهداف دیگری نظیر کاهش سفرهای غیرضروری، بهینه سازی مصرف انرژی و ایجاد فرصت های جدید نوآورانه و کسب و کارهای نوین، افزایش بهره وری، توسعه پایدار و مدیریت شهری متناسب با زیست بوم اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی شهر نیز هست.

کلیدی ترین اهداف هم «طراحی و توسعه راهکارهای هوشمندسازی صنعت لجستیک» و «اجرای پایلوت هوشمندسازی دارایی های لجستیکی شرکت لجستیک بازار» است که در نهایت می تواند منجر به کاهش هزینه هایی نظیر انبارداری، نیروی انسانی، خواب سرمایه، بسته بندی کالا، افزایش رضایت مشتریان در نتیجه کاهش زمان، بهبود نظارت بر عملکرد، بهبود دقت در ارسال سفارشات، مدیریت هوشمند منابع، کاهش خطای انسانی، پیش بینی دقیق تر از آینده، بهینه سازی مسیرها و مواردی از این دست شود.

مرکز تحقیق و توسعه اولین و بزرگترین اپراتور تلفن همراه ایران نیز ضمن فراهم کردن زیرساخت ارتباطی شامل شبکه، سخت افزار مورد نیاز و تجهیزات زیرساختی برای طرف دیگر این تفاهمنامه، می تواند توانمندسازی زیست بوم کسب و کارهای حوزه لجستیک هوشمند، ایجاد سکوهای باز انتشار داده های پردازش شده برای استفاده و بکارگیری در زمینه های پژوهشی، ورود به زنجیره خدمات قابل ارائه در بازار لجستیک هوشمند و بهره برداری از ظرفیت های پلت فرم اینترنت اشیاء و توسعه آنرا از قِبل این تفاهمنامه حاصل کند.
همراه اول به دنبال حل چالش های فناورانه
وحید شاه منصوری، رییس مرکز تحقیق و توسعه همراه اول در این مراسم با اشاره به اینکه همراه اول با عرضه بیش از ۱۰۰ میلیون سیم کارت، بزرگترین اپراتور تلفن همراه کشور است، اظهار نمود: همراه اول از اسفند ۱۳۹۸ مرکز تحقیق و توسعه خودرا شکل داد و الان پس از مرکز تحقیقات مخابرات، بزرگترین مرکز تحقیق و توسعه ICT کشور با حدود ۱۰۰ نفر نیرو هستیم.

وی تصریح کرد: رسالتمان هم مانند تمامی مراکز تحقیق و توسعه دنیا، تبدیل «دانش» به «فناوری» است؛ ضمن این که پشتیبانی از اکوسیستم را هم در کنار وظایف اصلی خودمان تعریف کرده ایم.

رئیس مرکز تحقیق و توسعه همراه اول ضمن اشاره به نیازمندی های اپراتورهای تلفن همراه اظهار داشت: تاب آوری اپراتورها در مقابل نیازمندی هایشان بسیار کوتاه مدت است و باید سریعا نیازهایشان را رفع کنند تا تجربه بدی برای مشترکانشان شکل نگیرد؛ در این راستا مرکز تحقیق و توسعه تلاش می کند سریعا پیش بینی های لازم درباره نیازمندی های آینده را داشته و در زمان مقتضی مبادرت به مرتفع ساختن آنها کند.

شاه منصوری افزود: در این راستا قرارداد بومی سازی و تولید داخلی با شرکتهای مختلف داخلی در زمینه آنتن به ارزش بیش از ۱.۲ هزار میلیارد تومان منعقد کردیم.

وی خاطرنشان کرد: با عنایت به این که از دو سال قبل عزم جدی جهت راه اندازی سرویسهای دیجیتال در همراه اول بوجود آمده است، در این تفاهم هم به دنبال حل چالش های فناورانه و پیاده سازی عملیاتی هر چه سریع تر هستیم.
تست عملیاتی طرح های پایلوت مهم ترین مقوله تفاهمنامه امروز
شهروز معاون، مدیرعامل شرکت لجستیک بازار هم در این نشست مهم ترین موضوع تفاهمنامه با مرکز تحقیق و توسعه را در تست عملیاتی طرح های پایلوت دانست و اظهار نمود: ما توانستیم طی دو سه سال اخیر به بازسازی و نوسازی زیرساخت های فناوری شرکت بپردازیم و سرویسهای لازم را شناسایی و پیاده سازی نماییم که در این راستا ۱۲۰ سرویس در این مجموعه دانش بنیان زیر بار رفته است.

گفتنی است در این مراسم سیاوش بیات سرمدی معاون فناوری اطلاعات و تعدادی از مدیران همراه اول و همین طور مدیران و مسؤولان هلدینگ فاخر نیز حضور داشتند.


منبع:

1400/09/13
16:54:38
0.0 / 5
257
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان