ایرانسل 15 ساله شد، هدیه ی دو گیگابایتی به مشترکان

ایرانسل 15 ساله شد، هدیه ی دو گیگابایتی به مشترکان می هاست: 29 مهر 1400، پانزده سال از راه اندازی ایرانسل می گذرد. به همین مناسبت، نخستین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران، به مشترکان خود بسته‌ی ویژه‌ی دو گیگابایتی هدیه داده است.به گزارش روابط عمومی ایرانسل، در سالهای پایانی دهه ۱۳۷۰ و ابتدای دهه ۱۳۸۰ هجری شمسی، میزان تقاضا برای خدمات تلفن همراه، به میزان شایان توجهی افزایش پیدا کرد و کمبود زیرساخت های لازم، موجب شد تا برای ثبت نام سیمکارت تلفن همراه، صف های طولانی تشکیل گردد. متقاضیان خرید سیمکارت، مجبور بودند تا علاوه بر انتظار طولانی، هزینه های زیادی را نیز برای دریافت سیمکارت پرداخت کنند. ورود ایرانسل به بازار تلفن همراه ایران در ۲۹ مهر ۱۳۸۵، موجب شد تا هزینه‌ی لازم برای تهیه‌ی یک عدد سیمکارت، به چند هزار تومان کم شود و سیمکارت و ارتباطات همراه، به وسیله ای در دسترس همگان تبدیل گردد و زیرساختی برای توسعه ی اقتصاد دیجیتال باشد. از 2G تا 5G؛ «یک تغییر بزرگ» در زندگی و کسب وکار
مشکلات فراوان مردم برای دسترسی به سیمکارت و موانع موجود بر سر راه توسعه ی اقتصادی به سبب عدم دسترسی عمومی به ارتباطات همراه، موجب شد تا در مهر سال ۱۳۸۲، با هدف اجرای برنامه سوم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور و تحقق ماده ۱۲۴ این برنامه و با هدف توسعه ارتباطات بوسیله خصوصی سازی و سرمایه گذاری شرکت های خارجی و همین طور با هدف پشتیبانی از سرمایه گذاری خارجی و مشارکت بخش خصوصی داخلی و ترویج رقابت، تضمین رقابت سالم، کاهش تصدی گری، نظارت بر تعرفه ها و کیفیت خدمات و پشتیبانی از مصرف کنندگان، مقدمات برگزاری مزایده اپراتور دوم تلفن همراه توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات وقت برپا شود.
با برنده شدن کنسرسیوم «ام تی ان ایرانسل» در مزایده اپراتور دوم تلفن همراه کشور و تصویب قانون اجازه اجرای موافقتنامه پروانه شبکه و خدمات ارتباطات سیار توسط مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان، شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل توانست در تاریخ ۶ آذر ۱۳۸۴، پروانه شبکه و خدمات ارتباطات سیار (GSM) را در سطح ملی و برای پوشش جغرافیایی سراسر ایران، از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات دریافت کند.
شرکت ایرانسل در بازه زمانی کوتاهی توانست مراحل راه اندازی و توسعه شبکه را طی کرده و در ۶ شهریور ۱۳۸۵، حدود ۹ ماه بعد از دریافت مجوز، از شبکه خود بصورت آزمایشی بهره برداری کند. سرانجام، روز ۲۹ مهر ۱۳۸۵، شبکه‌ی تلفن همراه ایرانسل، بصورت رسمی در شهرهای تهران، مشهد و تبریز افتتاح شد. ایرانسل توانست با بهره گیری از متخصصان مجرب داخلی و خارجی، شبکه خودرا در بازه زمانی کوتاهی، با سرعتی چشم گیر در سراسر کشور توسعه دهد و با ارائه خدمات باکیفیت در سطح استانداردهای جهانی، همچون ارائه‌ی نسل ۲.۷۵ تلفن همراه (EDGE) با خاصیت استفاده از اینترنت همراه برای اولین بار در ایران، مشترکان زیادی را به خود جلب نماید و سهم قابل توجهی از بازار تلفن همراه ایران را به دست آورد.
در تاریخ ۱۰ اسفند ۱۳۸۷ نیز برای اولین بار در ایران، اپراتور ایرانسل با دریافت پروانه ارائه‌ی اینترنت ثابت بی سیم (WiMAX) توانست خدمت «وایمکس» را به مشترکان خود ارائه نماید. در شهریور ۱۳۹۴، با ارتقای پروانه‌ی وایمکس، ایرانسل موفق به دریافت پروانه‌ی سراسری انتقال داده مبتنی بر تکنولوژی بی سیم ثابت، بدون محدودیت در فناوری شد که به وسیله‌ی آن، محدودیت جغرافیایی و تکنولوژیک پروانه وایمکس رفع شد و ایرانسل، خدمت اینترنت پرسرعت ثابت (TD-LTE) را به مشترکان خود ارائه نمود.
پس از اختتام دوران انحصار در ارائه‌ی خدمات پهن باند همراه، ایرانسل در تاریخ ۱۴ مرداد سال ۱۳۹۳ توانست مجوز آزمایشی ارتقای شبکه‌ی تلفن همراه خود به نسل سوم، چهارم و بالاتر را کسب کند و سرانجام بصورت رسمی در روز ۴ شهریور ۱۳۹۳ نسل سوم (3G) ایرانسل افتتاح شد. بعد از گذشت مدت کوتاهی، در ۲۹ آبان ۹۳ و در مشهد مقدس، ایرانسل اولین شبکه‌ی نسل چهارم تلفن همراه (4G/LTE) ایران را ارائه داد و آنرا با شتاب چشمگیری، در سراسر کشور ارائه کرد.
ایرانسل، در ادامه‌ی رویکرد خود در خصوص ارائه‌ی تازه ترین فناوری های جهانی در ایران، از سال ۱۳۹۵، مطالعه روی فناوری نسل پنج را با همکاری مراکز دانشگاهی داخلی و شرکت های معتبر بین المللی شروع کرد و بعد از آن که در ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، اولین آزمایش شبکه‌ی کامل نسل پنج تلفن همراه در ایران را انجام داد، موفق شد تا در اول مرداد ۱۳۹۹، برای اولین بار در ایران، خدمات 5G را بصورت تجاری عرضه نماید.
نخستین سایت تجاری نسل پنج ایران و ایرانسل، اول مرداد ۱۳۹۹ در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، توسط رییس جمهوری و در حاشیه جلسه هیأت دولت، بصورت آنلاین راه اندازی شد.
هفتم مرداد ۱۳۹۹، دومین سایت تجاری 5G ایران در ساختمان مرکزی ایرانسل و در حضور خبرنگاران، توسط دکتر بیژن عباسی آرند مدیرعامل ایرانسل رونمایی گردید و ۲۱ آبان ماه نیز، سومین سایت تجاری نسل پنج ایران که اولین سایت outdoor نسل پنج بود، با حضور مدیرعامل ایرانسل در دانشگاه تربیت مدرس به بهره برداری رسید.
چهارمین سایت تجاری نسل پنج ایران در بوستان آب و آتش تهران (پل طبیعت)، ۲۸ بهمن ماه ۱۳۹۹، با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و مدیرعامل ایرانسل، در غرفه ایرانسل در نمایشگاه اینترنت اشیا، بصورت آنلاین راه اندازی شد و خدمات آن در اختیار عموم مردم قرار گرفت.
پنجمین سایت 5G ایران و ایرانسل نیز، سوم اسفند ماه ۱۳۹۹، با حضور معاون وزیر و رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (رگولاتوری) و مدیرعامل ایرانسل، در محوطه باز شهرداری شیراز افتتاح شده و در اختیار مردم این شهر قرار گرفت.
ششمین سایت نسل پنج ایرانسل هم، سه شنبه ۱۹ اسفند ماه ۱۳۹۹، با حضور معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش و مدیرعامل ایرانسل، در این جزیره راه اندازی شد.
هفتمین سایت 5G ایرانسل هم، چهارشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۹، در محوطه‌ی باز دانشگاه فردوسی مشهد و با حضور معاون استاندار خراسان رضوی، مدیر کل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (رگولاتوری) منطقه شمال شرق و مدیرعامل ایرانسل، راه اندازی شده و خدمات آن در اختیار زوار و مجاوران آستان قدس رضوی و پژوهشگران و دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد قرار گرفت.
ایرانسل، در روز اول مرداد ۱۴۰۰ و همزمان با اولین سالروز راه اندازی تجاری شبکه‌ی نسل پنج خود، موفق شد تا بار دیگر، رکورد سرعت اینترنت در ایران را به نام خود ثبت کند و در حضور رسانه، به سرعت ۳.۹۰۹ گیگابیت بر ثانیه، در شبکه‌ی واقعی و تجاری نسل پنج، برسد. ایرانسل همچنان، با داشتن هفت سایت تجاری نسل پنج، رکورددار سرعت و تعداد سایت های تجاری 5G در ایران است و در صورت رفع دغدغه‌ی تخصیص فرکانس، آماده است تا برنامه‌ی توسعه ی شبکه‌ی نسل پنج خودرا با سرعتی بیش از پیش، در ایران ادامه دهد.
ایرانسل، نخستین ارائه دهنده‌ی 5G در ایران، همزمان با گسترش پوشش شبکه‌ی نسل پنج، مطالعه بر روی نسل ششم تلفن همراه یا 6G را نیز از شروع سال ۱۳۹۹ با همکاری مراکز معتبر دانشگاهی و تاکید بر بومی سازی این فناوری آغاز نموده است.
دکتر بیژن عباسی آرند، مدیرعامل ایرانسل، در نشست خبری پانزدهمین سالروز راه اندازی شبکه‌ی تلفن همراه ایرانسل، با اشاره به ثبت رکورد ۱۶.۸ پتابایت برای مصرف روزانه‌ی دیتا در شبکه‌ی این اپراتور، اظهار داشت: ایرانسل به دنبال ورود به نسل ۵.۵ تلفن هم راه است. هدیه‌ی ۱۵ سالگی ایرانسل
به مناسبت فرارسیدن ۲۹ مهرماه، پانزدهمین سالروز راه اندازی شبکه‌ی تلفن همراه ایرانسل و به رسم قدردانی از مشترکان عزیز، از ۲۷ مهر تا ۳ آبان ۱۴۰۰، تمام مشترکان دائمی و اعتباری ایرانسل می توانند با شماره گیری#۵* یا بوسیله اپلیکیشن ایرانسل من، یک بسته هدیه ۲ گیگابایتی اینترنت داخلی دریافت نمایند. اعتبار این بسته تا اختتام همان روز است و هر کاربر یک دفعه فرصت دریافت این هدیه را دارد.


منبع:

1400/08/09
12:08:46
0.0 / 5
239
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان