عاقبت فالوورهای کیلویی اینستاگرام

عاقبت فالوورهای کیلویی اینستاگرام به گزارش می هاست کارشناس ارشد مدیریت سیستم های اطلاعاتی با اخطار نسبت به کلاهبردارانی که ادعای افزایش فالوور کاربران را دارد، اظهار داشت: این فالوورهای جدید، ربات ها یا حساب های تازه ساخته شده ای هستند که پس از مدتی حساب کاربری شما را آنفالو می کنند و در آن صورت هم اطلاعات شخصی و خصوصی تان را به خطر انداختید و هم مبلغی را به جیب این افراد سودجو و کلاهبردار روانه کردید.


علی اصغر زارعی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینکه خیلی از کاربران دنبال این هستند که تعداد دنبال کننده ها و بازدیدکننده های صفحه شان را در شبکه های اجتماعی همچون اینستاگرام بیشتر کنند، اظهار داشت: در این میان، برخی از کاربران هم قربانی کلاهبردارنی می شوند که مدعی هستند می توانند در این حوزه به آنها کمک کنند.
وی افزود: این افراد کلاهبردار، کاربران را به نصب برنامه ها و اپلیکشن های جعلی و نامعتبری که اغلب هم خودشان طراحی می کنند، ترغیب می کنند. در نتیجه نصب این برنامه ها هم اطلاعات خصوصی و شخصی کاربران در معرض سرقت و سوءاستفاده قرار می گیرد.
این کارشناس فناوری اطلاعات اظهار نمود: این روش ها اساساً با قوانین اینستاگرام مغایرت دارد و از لحاظ فنی هم امن به حساب نمی آید و حتی امکان دارد سبب بسته و مسدود شدن همیشگی حساب اینستاگرام کاربر شود. همینطور این کار سبب شادوبن حساب کاربر در اینستاگرام می شود که در اصطلاح به آن می گویند ممنوعیت در سایه، یعنی تعداد بازدیدکننده ها و لایک پست های کاربران نسبت به سابق کمتر می شود و اینستاگرام حساب کاربری شما را بعنوان حسابی که قوانین را نقض کرده، تشخیص می دهد و درنتیجه مدتی تعداد بازدیدکننده ها و لایک های پستی افت می کند.
زارعی تصریح کرد: کسانی که با این روش به فالوئرها و دنبال کننده های کاربران اضافه می شوند، ربات ها یا حساب های تازه ساخته شده ای هستند که پس از چند روز و چند هفته حساب کاربری شما را آنفالو می کنند و دیگر جزو دنبال کننده های شما به حساب نمی آیند. در واقع اگر سراغ این روش بروید هم اطلاعات شخصی و خصوصی تان را به خطر انداختید و هم این که مبلغی را به جیب این افراد سودجو و کلاهبردار روانه کردید.
منبع:

1400/07/23
10:02:30
0.0 / 5
222
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان