رقابت بین المللی کنز با حمایت ایرانسل

رقابت بین المللی کنز با حمایت ایرانسل می هاست: رقابت علمی بین المللی «کنز (KANS)»، ذیل جایزه‌ی جهانی المصطفی(ص)، امسال با حمایت ایرانسل انجام می شود.به گزارش روابط عمومی ایرانسل، دومین رقابت علمی بین المللی کنز، در آبان ماه سال ۱۴۰۰، توسط بنیاد علم و فناوری مصطفی(ص) و با حمایت ایرانسل، نخستین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران، بعنوان شریک رویداد، برگزار می گردد.
عنوان KANS، مخفف عبارت انگلیسی «Knowledge Application and Notion for Society»، به مدلول کاربرد دانش و ایده برای جامعه است. هدف از این رقابت، ارائه‌ی راهکارهای مبتنی بر علم، برای مسائل پیش روی جوامع بشری است که توسط دانشمندان جوان، دانشجویان و پژوهشگران زیر ۴۵ ساله در ۵۷ کشور عضو سازمان همکاری اسلامی و نیز مسلمانان سایر کشورها، ارائه می شود.
از جمله اهدافی که رقابت کنز در پی تحقق آنست، می توان به یافتن راهکار هایی برای مقابله با چالش های فعلی جوامع بشری، استفاده از شخصیت ها و ظرفیت متخصصان برای توسعه ی دانش و فناوری و تامین نیازهای صنایع مختلف، سوق دادن نخبگان جوان برای طراحی و اجرای پروژه های علمی باکیفیت بالاتر و در کمیت بیشتر، زمینه سازی تعامل بیشتر پژوهشگران، کسب وکارها و سرمایه گذاران برای پیشرفت علم و فناوری، ایجاد یک گنجینه باارزش از آثار با جمع آوری دستاوردهای شرکت کنندگان و نیز ایجاد بستری فعال برای تعامل و همکاری بین برندگان رقابت بین المللی کنز و برنده های جایزه مصطفی(ص) و در نتیجه ایجاد شبکه های علمی در سطوح مختلف، اشاره نمود.
حوزه های رقابت کنز در سال ۱۴۰۰ شامل «اقتصاد، بانکداری و تامین مالی»، «آب، محیط زیست، انرژی»، «فناوری اطلاعات و ارتباطات»، «سلامت و فناوری پزشکی»، «حمل و نقل» و «حوزه‌ی ویژه‌ی ۱۴۰۰: معدن و صنایع معدنی» است.
همچنین یکی از چالش های فناورانه ایرانسل، بمنظور دریافت راهکارهای دانشمندان مسلمان، در وب سایت این رویداد انتشار یافته است.
در این رقابت بین المللی، شرکت کنندگان راهکارهای خودرا در زمینه های ششگانه، بصورت عام یا بصورت اختصاصی برای چالش های اعلام شده توسط پاویون های ملی و بین المللی از سراسر کشورهای اسلامی، در قالب یک فیلم ۳ تا ۵ دقیقه ای ارائه می دهند.
پس از انجام فرایندهای ارزیابی و غربالگری های آثار طی چند مرحله، کمیته داوران در اجلاس نهایی (هفته برگزاری جایزه مصطفی (ص) در اواخر مهرماه مصادف با هفته وحدت)، ۶ راهکار و ایده علمی را از بین آثار راه یافته به مرحله‌ی نهایی، بعنوان برندگان رقابت انتخاب می کند.
برندگان برتر رویداد، جوایز و مزایایی مانند مدال کنز و لوح تقدیر، شمش طلای ۳۰ گرمی، کمک هزینه‌ی فرصت مطالعاتی به ارزش ۲۰۰۰ دلار و امتیاز ویژه برای بهره مندی از دو پلت فرم باارزش بنیاد مصطفی(ص): STEP و EISA را دریافت می کنند.
شرکت در رقابت علمی بین المللی کنز، تا ۲۹ مهر ماه ۱۴۰۰ امکان پذیر است. علاقه مندان برای دریافت اطلاعات بیشتر، می توانند به وب سایت این رویداد به آدرس kans.mstfdn.org مراجعه کنند.

1400/07/07
22:41:03
0.0 / 5
249
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان