رئیس سازمان سنجش خبر داد؛

برگزاری نخستین آزمون الكترونیكی در اسفند ماه امسال

برگزاری نخستین آزمون الكترونیكی در اسفند ماه امسال می هاست: رئیس سازمان سنجش آموزش كشور از كسب رتبه اول این سازمان در زمینه دولت الكترونیك اطلاع داد و اظهار داشت: نخستین آزمون الكترونیكی سازمان سنجش آموزش كشور اسفند ماه امسال به صورت تستی برگزار می شود.دكتر ابراهیم خدایی در گفت وگو با ایسنا، با بیان این مطلب اظهار نمود: بر مبنای ارزیابی های سازمان امور اداری و استخدامی كشور در سال 96، سازمان سنجش آموزش كشور از نظر وضعیت دولت الكترونیك در میان 57 دستگاه دولتی موفق به كسب رتبه اول شد.

وی در ادامه از برنامه سازمان سنجش آموزش كشور برای برگزاری آزمون های الكترونیكی اطلاع داد و اظهار داشت: در جهت عرضه خدمات بیشتر الكترونیكی آزمون "تولیمو" در اسفند ماه امسال به صورت آزمایشی و الكترونیكی برگزار می گردد و در صورت رفع مشكلات احتمالی، این آزمون از سال آینده به صورت كاملا الكترونیكی برگزار می شود.

رئیس سازمان سنجش آموزش كشور، تصریح كرد: تلاش ما این است كه برگزاری آزمون های الكترونیكی را ابتدا از آزمون های كوچك آغاز كرده و به آزمون های بزرگ تعمیم دهیم. در واقع برای برگزاری آزمون های الكترونیكی باید شرایط و فضای زیرساختی در كشور فراهم گردد.

دكتر خدایی تصریح كرد: هم اكنون با دانشگاه ها رایزنی می نماییم كه زمینه های زیرساختی لازم را برای برگزاری آزمون ها به صورت الكترونیكی فراهم نمایند و از سال آینده بخش خصوصی را هم وارد برگزاری این آزمون ها خواهیم كرد.

وی اضافه كرد: سازمان سنجش آموزش كشور بعنوان نهادی تخصصی در دو حوزه "سنجش علمی" و "ارزشیابی آموزشی و تضمین كیفیت آموزش عالی" فعالیت می كند و همواره در صدد آن است كه عملكرد خویش را با تاكید بر رویه های علمی و بهره گیری از دانش روز بهبود بخشد تا موجبات تحقق اهداف اسناد بالادستی و رضایت مندی بیش از پیش مخاطبان خود و به معنای عام جامعه را فراهم كند.

دكتر خدایی تصریح كرد: بر این اساس سازمان سنجش آموزش كشور در جهت تحقق بند 15 سیاست های كلی نظام اداری ابلاغی مقام معظم رهبری در خصوص "توسعه نظام اداری الكترونیك و فراهم آوردن الزامات آن به منظور عرضه مطلوب خدمات عمومی" و برنامه دوم نقشه راه اصلاح نظام اداری یعنی"توسعه دولت الكترونیك و هوشمندسازی اداری"، تلاش كرده است تا با استفاده از ظرفیت های نظام فناوری اطلاعات، ارتباطات و در پرتو دانش بومی و تجربه های پرارزش حاصل از قریب به 4 دهه فعالیت در حوزه سنجش علمی و بیش از یك دهه فعالیت در حوزه ارزشیابی و تضمین كیفیت آموزش عالی، زمینه بهبود فرایندها و افزایش كارایی و اثربخشی فعالیت های خویش را فراهم كند كه این اقدامات منجر به افزایش سرعت، دقت، صحت و تسهیل دسترسی به خدمات این سازمان و به تبع آن افزایش رضایت مراجعان و مخاطبان و هم پاسخگویی و شفافیت در نظام اداری سازمان شده است.
1396/11/11
16:00:24
5.0 / 5
5260
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان