افتتاح آکادمی سعودی اپل و مایکروسافت

افتتاح آکادمی سعودی اپل و مایکروسافت می هاست: غولهای فناوری جهانی شامل اپل و مایکروسافت آکادمی های آموزشی در عربستان سعودی راه اندازی می کنند.به گزارش می هاست به نقل از ایسنا، عبدالله السواحه، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات عربستان سعودی در اطلاعیه ای اعلام نمود سایر شرکتهای چند ملیتی نظیر گوگل، آمازون، اوراکل، آی بی ام و سیسکو اعلام نموده اند در فراهم کردن آموزش طراحی نرم افزار و کدینگ کمک خواهند کرد. این اقدامات عربستان سعودی را با امارات متحده عربی وارد رقابت می کند که امیرنشینهایش شامل ابوظبی و دوبی تلاش نموده اند اقدام مشابهی را انجام دهند و دراین زمینه جلوتر هستند.

السواحه در مصاحبه جداگانه ای اظهار داشت: ما روابط خوبی با امارات متحده عربی و همسایگانمان داریم اما باید به مزیتهای رقابتی و بلندپروازیهای خودمان متمرکز شویم.

این کشور در اوت یک سلسله ابتکاری فناوری به ارزش بیش از ۱.۲ میلیارد دلار راه اندازی نمود که بهبود مهارتهای دیجیتالی کودکان مدرسه ای سعودی را هدف گرفته بود. هدف آموزش یک برنامه نویس به ازای هر ۱۰۰ شهروند سعودی تا سال ۲۰۳۰ است.

عربستان سعودی در کوشش برای تبدیل شدن به یک قطب خاورمیانه ای برای فناوری و نوآوری، فشار بر شرکتهای بین المللی برای انتقال قطبهای خاورمیانه ای خود به این کشور را افزایش داده است. یک مقام سعودی در فوریه اعلام نمود از شروع سال ۲۰۲۴ دولت و موسسات دولتی عربستان سعودی امضای قرارداد با شرکتهایی که دفتر مرکزی خاورمیانه آنها در کشور دیگری در منطقه است را متوقف خواهند کرد.

السواحه اظهار داشت: شرکتهایی که دفتر مرکزی منطقه ای خودرا به عربستان سعودی منتقل کنند در قراردادهای دولت و شرکتهای دولتی در اولویت قرار می گیرند. مذاکرات جدی با مایکروسافت، سیسکو و سایر غولهای فناوری درباره این مساله وجود دارد. ما کاملا مطمئن هستیم که بزودی خبرهایی دراین زمینه اعلام خواهند شد.

شرکت نرم افزار امنیت سایبری آمریکایی ژاپنی ترند میکرو و شرکت بازی چینی وان ام تی اعلام نموده اند دفاتر مرکزی خودرا در عربستان سعودی راه اندازی خواهند کرد. گوگل و علی بابا هم متعهد شده اند کسب وکار ابری منطقه ای در این کشور بسازند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، عربستان سعودی روز چهارشنبه اولین تراشه هوشمند ساخت این کشور که کاربردهای نظامی، غیرنظامی و تجاری خواهد داشت را رونمایی نمود.

منبع:

1400/06/18
10:04:13
0.0 / 5
219
تگهای خبر: آموزش , اپل , ارتباطات , امنیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان