اخراج ۸۰ نفر از کارمندان گوگل برای جاسوسی از کاربران

اخراج ۸۰ نفر از کارمندان گوگل برای جاسوسی از کاربران به گزارش می هاست گوگل دهها کارمند خویش را به علت سوءاستفاده از ابزارهای داخلی برای دسترسی به اطلاعات کاربران اخراج کرده است.به گزارش می هاست به نقل از ایسنا، وبسایت وایسز مادربرد در گزارشی ضمن اشاره به اسناد داخلی گوگل درباره این تحقیقات نوشت: در برخی از موارد کارمندان گوگل با استفاده از ابزارها که برخلاف سیاستهای گوگل بوده، از کارمندان دیگر جاسوسی کرده اند.

طبق اسناد مشاهده شده توسط مادربرد، گوگل سال میلادی گذشته ۳۶ کارمند را اخراج کرد که بیشتر آنها به شکل نادرستی از اطلاعات محرمانه بهره برده بودند بعنوان مثال اطلاعات را با افراد خارج از شرکت در میان گذاشته بودند. این شرکت ۱۸ نفر را در سال ۲۰۱۸ و ۲۶ نفر را در سال ۲۰۱۹ به علل در ارتباط با امنیت اخراج کرده بود.

سخنگوی گوگل به اینسایدر اظهار داشت: ما دسترسی کارمندان را از راه شماری از حفاظتهای رایج صنعت به شدت محدود کرده ایم که شامل محدود کردن دسترسی به اطلاعات کاربران برای افراد لازم، اجبار به داشتن دلیل موجه برای دسترسی به چنین اطلاعاتی، بازنگری چند مرحله ای قبل از موافقت با دسترسی به اطلاعات حساس و مونیتورینگ موارد غیرمعمول دسترسی و تخلفات است.

این خبر بعد از انتشار کتاب جدیدی اعلام گردید که در آن به سوءاستفاده مشابه کارمندان گوگل از اطلاعات کاربران اشاره شده است.

در کتاب "حقیقت زشت: جنگ داخلی فیسبوک برای حاکمیت" آمده است" فیسبوک ۵۲ نفر را در فاصله سال ۲۰۱۴ تا اوت سال ۲۰۱۵ به علت دسترسی به اطلاعات شخصی کاربران به علل شخصی، اخراج کرد. یک مهندس از دسترسی خود به اطلاعات کاربران فیسبوک برای ردیابی یک زن بهره برده بود.

بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، سایر شرکتهای فناوری هم موارد مشابه سوءاستفاده کارمندانشان از اطلاعات کاربران را تجربه کرده اند. کارمندان اسنپ چت چند سال قبل از امکان دسترسی به اطلاعات کاربران برای جاسوسی از افرادی که از ابزارهای داخلی استفاده می کردند، سوءاستفاده کرده بودند.

منبع:

1400/05/17
16:07:03
0.0 / 5
464
تگهای خبر: امنیت , سایت , صنعت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان