هواوی متحمل بزرگترین کاهش درآمد شد

هواوی متحمل بزرگترین کاهش درآمد شد به گزارش می هاست غول مخابراتی هواوی چین که هدف تحریمهای آمریکا قرار دارد، بزرگترین کاهش درآمد خود تابحال را در شش ماه نخست سال 2021 گزارش کرد.به گزارش می هاست به نقل از ایسنا، این شرکت که بعد از تحریم های آمریکا ناچار شد قسمتی از کسب وکار تلفن هوشمند خودرا بفروشد، اعلام نمود ۳۲۰.۴ میلیارد یوان (۴۹.۵۶ میلیارد دلار) درآمد داشته است.

بزرگترین کاهش درآمد مربوط به گروه کسب وکار مصرف کننده هواوی شامل گوشی ها بود که درآمدش ۴۷ درصد کم شد و به ۱۳۵.۷ میلیارد یوان رسید.

سخنگوی هواوی اعلام نمود حاشیه سود خالص این شرکت ۰.۶ درصد رشد کرد و به ۹.۸ درصد رسید که تا حد زیادی به سبب بهبود راندمان بود.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا در سال ۲۰۱۹ هواوی را در فهرست سیاه تحریمها قرار داد و دسترسی این شرکت به فناوری آمریکایی را ممنوع کرد که توانایی هواوی برای طراحی تراشه هایش و تامین قطعات مورد نیاز از فروشندگان آمریکایی را تحت تاثیر قرار داد.

این تحریمها به کسب وکار تلفن هوشمند هواوی ضربه زد و این شرکت در سه ماهه دوم برای اولین بار در بیش از هفت سال قبل از لیست پنج فروشنده بزرگ تلفن همراه در چین حذف شد و طبق آمار شرکت Canalys، تنها ۶.۴ میلیون دستگاه گوشی فروخت. در صورتیکه این شرکت در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ تعداد ۲۷.۴ میلیون دستگاه گوشی بدون در نظر گرفتن گوشی های ارزان Honor فروخته بود. هواوی برند Honor را در نوامبر فروخت.

کسب و کار مصرف کننده در بیش از نیمی از درآمد هواوی در سال ۲۰۱۹ سهم داشت.

درآمد هواوی از تجهیزات مخابراتی در نیمه اول سال میلادی جاری ۱۴ درصد کم شد که تا حدودی به سبب کندی توسعه شبکه ۵G در چین بود.

طبق یادداشت داخلی رِن شنگفی، موسس و مدیرعامل هواوی که رویترز در ماه مه مشاهده کرد، هواوی تلاش می کند به سمت نرم افزار و کسب و کاری حرکت نماید که در معرض ریسک فشارهای آمریکا نباشد.

اریک شو، رئیس هیات مدیره چرخشی هواوی در اطلاعیه ای درباب نتایج مالی این شرکت اظهار داشت: هدف ما دوام آوردن و نیل این هدف به شکل مستمر است. ما اهداف راهبردی خودرا برای پنج سال آینده تعیین کرده ایم.

هواوی سیستم عامل هارمونی را در ژوئن عرضه نمود و در نتیجه دیگر به نرم افزار اندروید گوگل متکی نیست. تحریمهای آمریکا فراهم کردن حمایت فنی از طرف گوگل برای مدل های جدید گوشی هواوی را ممنوع کرده است.

درآمد نیمه اول سال گروه کسب وکار اینترپرایز هواوی تحت تاثیر رشد تقاضای صنعت برای اتصال ICT در بحبوحه ادامه همه گیری کرونا، ۱۸ درصد رشد کرد و به ۴۲.۹ میلیارد یوان رسید.

بر اساس گزارش رویترز، هواوی همین طور شاهد رشد قوی کسب وکار خدمات ابری بود که طبق آمار Canalys، در سه ماهه اول بیش از دو برابر رشد کرد و ۲۰ درصد سهم بازار در چین را تصاحب کرد.
1400/05/16
12:07:34
0.0 / 5
437
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان