انعقاد تفاهمنامه بین همراه اول و سایپا برای تولید و عرضه خودرو های متصل

انعقاد تفاهمنامه بین همراه اول و سایپا برای تولید و عرضه خودرو های متصل به گزارش می هاست همراه اول و سایپا جهت هوشمندسازی صنعت حمل و نقل کشور و تولید خودرو های متصل تفاهمنامه همکاری امضا کردند.به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، جلسه امضای تفاهم نامه همکاری بین همراه اول و گروه خودروسازی سایپا بامداد امروز دوشنبه هفتم تیرماه با حضور مهدی اخوان بهابادی مدیرعامل همراه اول، سید جواد سلیمانی مدیرعامل سایپا و تعدادی از مدیران ارشد هر دو شرکت در برج همراه اجرا شد.
قرار است به سبب این تفاهم همکاری، هوشمندسازی صنعت حمل و نقل شهری و بین شهری با هدف کاهش هزینه ها، ارائه محصولات متنوع و افزایش کارایی، غلبه بر مشکلات زیست محیطی ناشی از مصرف انرژی و در نهایت ایجاد بازارهای جدید در عرصه خودرو های متصل هوشمند صورت پذیرد.
همراه اول مقرر است در امتداد تحقق اهداف مهم مذکور و همین طور کاهش تصادفات و حجم ترافیکی، به تامین زیرساخت های ارتباطی، ذخیره سازی و تحلیل داده های پروژه «خودرو متصل» پرداخته و طی همکاری مشترک، زمینه ایجاد و توسعه خدمات دیجیتال مبتنی بر تحلیل داده فراهم آورد.

اجرای پروژه های هوشمندسازی جاده ها و اتصال خودرو ها با هدف ارتقای سطح زندگی مردم
مهدی اخوان بهابادی، مدیرعامل همراه اول در این مراسم با اشاره به سهم بازار ۶۰ درصدی همراه اول در رقابت با سایر اپراتورهای تلفن همراه و در اختیار داشتن ۲۰ میلیون مشترک دائمی که منحصر به فرد تلقی و منجر به اعتباربخشی شده است، اظهار نمود: اکنون بیش از ۱۰۰ میلیون سیم کارت در دست مردم داریم که سرانه آن حدودا معادل ۱.۲ سیم کارت به ازای هر نفر می شود.
وی با تاکید بر این که سال قبل مصرف اینترنت در شبکه همراه اول رشد ۸۰ درصدی به نسبت دو سال قبل داشته است، اشاره کرد: زندگی مردم امروز بیش از هر زمان دیگری با فضای مجازی گره خورده است و پس شاهدیم زمانیکه با قطعی برق گسترده مواجه شدیم، مردم دیگر زمانی قادر به تحمل شرایط نبودند که برق سایت های ارتباطی نیز قطع و اینترنت در دسترس شان نبود.
مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار ایران اشاره کرد: یا از سویی دیگر در حالی که برخی روستاهای کشور همچنان با مشکلاتی در حوزه آب شرب مواجهند، اما درخواست با اولویت نمایندگان مردم آنجا توسعه اینترنت در آن روستاهاست.
اخوان بهابادی از پیش بینی اپراتور در زمینه اینترنت اشیاء و اتصال نمایی دستگاهها طی چند سال آینده آگاهی داد و اظهار داشت: بحث اصلی جلسه امروز حول خودرو های متصل است. یکی از قابلیت های کلیدی خودرو های متصل امکان رصد در لحظه اطلاعات خودرو است که همین موضوع با ارائه گزارشی از وضعیت، هزینه های احتمالی آینده را می کاهد.
وی اضافه کرد: با این داده ها می توان نقص های فنی را ملاحظه کرد و آلارم های لازم را به راننده داد؛ علاوه بر این با اجرائی شدن این پروژه کمک بزرگی به حوزه راهداری کشور خواهد شد تا نقاط حادثه خیز را با مانیتور کردن اطلاعات حاصل از این خودرو ها کشف کنند.
مدیرعامل همراه اول همین طور اشاره ای به پروژه هوشمندسازی جاده های بخش فنی همراه اول و ارتباط آن با خودرو های متصل داشت و ابراز کرد: برآیند این پروژه ها، خیر و برکات فراوانی برای مردم خواهد داشت و موجب ارتقای سطح زندگی آنان از نظر کیفی خواهد شد.

انتظار تولید یک میلیون خودروی متصل تا سه سال آینده
سیدجواد سلیمانی، مدیرعامل سایپا نیز در ادامه با اشاره به کاهش نیمی از ظرفیت تولیدی این شرکت خودروسازی با کنار رفتن پراید از چرخه تولید اظهار نمود: بر طبق برنامه همکاری مشترک با همراه اول به دنبال طراحی، پیاده سازی، تجاری سازی و درآمدزایی از خودرو متصل هستیم و امیدواریم ظرف سه سال آینده بتوانیم یک میلیون خودروی متصل را تولید و تقدیم مردم عزیز نماییم.
وی اشاره کرد: با توجه به این که برنامه تولید و عرضه ۱۱ محصول مجهز به فناوریهای جدید را ظرف سه سال آینده داریم، به دنبال خودرو های متصل هستیم.
مدیرعامل سایپا اشاره کرد: اساسا بکارگیری فناوری های نوین، یکسری امکانات را برای مشتری های ما فراهم می آورد تا رضایت آنها بیشتر شود؛ بعنوان مثال اگر تصادفی در جاده اتفاق افتد، سریعا اطلاعات به امدادگران مخابره می شود تا بلافاصله بتوانند خودرا به صحنه رسانده و هماهنگی برای أموری نظیر نجات سریع سانحه دیدگان برقرار شود.
مدیران همراه اول و سایپا در آخر ابراز امیدواری کردند که با این همکاری مشترک، توانمندسازی زیست بوم کسب و کارهای حوزه حمل و نقل هوشمند، ایجاد سکوهای باز انتشار داده های پردازش شده برای استفاده و بکارگیری در زمینه های پژوهشی، ورود به زنجیره خدمات قابل ارائه در بازار خودرو و بهره برداری از ظرفیت های پلت فرم اینترنت اشیاء تسهیل شود.

۲۱۲۱

1400/04/26
21:27:38
0.0 / 5
462
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان