پیشتازی ال جی در فلسفه ESG برای كمك به داشتن سیاره ای سالم تر با حذف پسماند پلاستیك

پیشتازی ال جی در فلسفه ESG برای كمك به داشتن سیاره ای سالم تر با حذف پسماند پلاستیك می هاست: زباله های پلاستیکی به سرعت درحال تبدیل به یک مشکل مهم و اساسی می باشند. درحالی که پلاستیک ماده مهمی برای اقتصاد کشورها بوده و مزایای فراوانی جهت زندگی مدرن فراهم می آورد، اما تجزیه بیولوژیک این ماده می تواند هزاران سال طول بکشد. این مساله علاوه بر اشغال فضای باارزش سایت های دفن زباله، موجب آلودگی محیط طبیعی می شود و تأثیر قابل توجهی بر اقیانوس ها دارد. پیش بینی می شود تا سال 2050 به ازای هر تن ماهی در دریا، یک تن هم پلاستیک شناور باشد.کاهش زباله های پلاستیکی چه ضرورتی دارد؟
پلاستیک ها همه جا هستند. آنها محکم، سبک، ارزان و بسیار متنوع هستند. بیشتر زباله های پلاستیکی باردیگر مورد بازیافت یا استفاده مجدد قرار نمی گیرند و کارشناسان معتقدند که ۵۰ درصد پلاستیک ها یک بارمصرف هستند. به این معنا که پیش از دور ریختن و تبدیل به زباله شدن تنها یک دفعه مورداستفاده قرار می گیرند. پلاستیک یک بارمصرف شامل بطری های آب، پلاستیک های بسته بندی، پلاستیک خرید فروشگاهی و مانند آن می شود.
در حقیقت بیشتر انواع پلاستیک قابل بازیافت هستند، اما بیشتر شهرهای بزرگ زیرساخت های لازم برای انجام این پروسه انرژی بر را ندارند. بازیافت پلاستیک نه فقط به انرژی بسیار زیادی نیاز دارد، بلکه مقادیر زیادی آب هم مصرف می کند.
درحالی که خلاص شدن از شر زباله های پلاستیکی مشکل اصلی محیط زیست است، روند تولید آن هم دلیل اصلی انتشار کربن و گرم شدن کره زمین محسوب می شود. برای تولید پلاستیک به انرژی و منابع زیادی نیاز داریم که تقریباً ۹۰ درصد آن از سوخت های فسیلی تامین می شود. کارشناسان معتقدند اگر روندهای فعلی ادامه داشته باشد، طی ۳۰ سال نزدیک به ۲۰ درصد مصرف جهانی روغن و ۱۵ درصد انتشار کربن جهانی مربوط به تولید پلاستیک خواهد بود. تولید آب بصورت بطری ۲۰۰۰ برابر بیشتر از تولید آب لوله کشی انرژی مصرف می کند.
اقدامات ال جی در حوزه کاهش تولید پسماند پلاستیک
ال جی الکترونیکس متعهد شده است که برای دستیابی به کربن صفر تا سال ۲۰۳۰، کلیه کارهای خودرا کنترل نماید. برای درک بهتر دلیل این که LG و سایر شرکت های آینده نگر سرمایه گذاری زیادی در ESG (حاکمیت محیط زیستی، اجتماعی و شرکتی) انجام می دهند، مهمست که ابتدا در مورد بحرانی که با آن روبه رو هستیم، درک بیشتری داشته باشیم. بهتر است نگاهی به کوشش های گسترده و ابتکارات ال جی برای ایجاد محصولات مصرفی و تجاری سازگار با محیط زیست با رعایت استانداردهای ESG داشته باشیم. در همین راستا شرکت ال جی الکترونیکس در تازه ترین اقدام، توافق نامه ای برای اجرای طرح پایلوت حذف پلاستیک با وزارت محیط زیست کشور کره جنوبی و انجمن بازیافت منابع پارک علمی Gangseo-gu سئول امضا نموده است. ال جی می خواهد یک چرخه سالم حذف پلاستیک از چرخه عمر محصولات بوجود آورد که فرآیندهای تولید، توزیع، استفاده، دفع و بازیافت را در برمی گیرد. طی این برنامه ال جی تولید محصولات با استفاده کمتر از پلاستیک را گسترش داده و نسبت استفاده از مواد بازیافتی را نیز افزایش خواهد داد.
اکنون ۱۸ مدل از تلویزیون های OLED ال جی ۲۰۲۱ به لطف ساختار منحصربه فرد عدم نیاز به نور پس زمینه، اجزای کمتری نسبت به تلویزیون های LCD معمولی دارند، که این به مدلول استفاده کمتر از پلاستیک در پروسه تولید است. بعنوان مثال تلویزیون ۶۵ اینچی OLED ال جی مدل ۶۵G۱ تنها به ۳۰ درصد پلاستیک مورداستفاده در LCD هم اندازه خود نیاز دارد. انتظار می رود که باعرضه تعداد بیشتری تلویزیون OLED نسبت به LCD، ال جی امسال میزان مصرف پلاستیک سالیانه خودرا تا ۱۰ هزار تن کم کند.
ال جی همین طور درحال گسترش استفاده از مواد بازیافتی و قابل بازیافت، مانند کاربرد فلز بیشتر در بدنه بیرونی تلویزیون های OLED سری ۲۰۲۱ است؛ و برخلاف تلویزیون های LCD، پنل های OLED به مواد مضری مانند کادمیوم و ایندیوم نیازی ندارند. همین طور تلویزیون های OLED ال جی در مقایسه با تلویزیون های LCD راندمان عالی منابع داشته و حتی در آخر چرخه عمر خود امکان بازیافت بالاتری را ارائه می کنند. علاوه بر این، ال جی درحال برنامه ریزی برای بسط استفاده از پلاستیک های بازیافتی در مدلهای خاصی از تلویزیون های LCD سری ۲۰۲۱ همچون QNED Mini LED است و تنها امسال بیش از ۷۵۰ تن پلاستیک بازیافتی مصرف خواهد شد.
افزایش استفاده از مواد بازیافتی به خط تولید ساندبارهای ۲۰۲۱ ال جی هم گسترش یافته است. بدنه بیرونی تمامی مدلهای ساندبار ۲۰۲۱ ال جی از پلاستیک های بازیافتی و درعین حال بادوام تولید می شود. این شرکت می خواهد تا آخر سال تقریباً ۳۰۰ تن از زباله های پلاستیکی در محل های دفن زباله کاسته و آنها را در ساندبارهای ال جی مجدداً مورداستفاده قرار دهد.
در برخی ساندبارها هم از پارچه پلی استر جرسی استفاده می شود که از بطری های PET بازیافتی تولید می شود و درنتیجه بیش از ۱.۵ میلیون بطری PET نیم لیتری از زباله های سالیانه کاسته خواهد شد. گذشته از این، ال جی با بهره گیری از کاغذهای بازیافتی قالب گیری شده و کاهش قابل توجه استفاده از فوم ها و پلاستیک های پلی استایرن، بسته بندی تمیزتر و سبزتری را برای تمامی ساندبارهای خود در نظر گرفته است.
چندی پیش نیز ال جی الکترونیکس و NET-A-PORTER به هم پیوستند تا کالکشنی از لباس های مجلل و دوستدار محیط زیست را ارائه نمایند که از مواد طبیعی با کیفیت و بادوامی چندساله تولید شده اند.
به عنوان یکی از ابتکارات بیشمار ESG ال جی باهدف پشتیبانی از محیط زیست، کمپین #CareForWhatYouWear این شرکت با بهره مندی از توانایی پلت فرم بین المللی اش، پیام امید و پایداری را به مصرف کنندگانش در هر زمان و مکانی می رساند.

۲۱۲۱


منبع:

1400/04/19
11:30:00
0.0 / 5
16069
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان