انتظارات از وزیر ارتباطات بالا رفته است

انتظارات از وزیر ارتباطات بالا رفته است می هاست: بگفته یک کارشناس ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزیر ارتباطات در دولت سیزدهم باید به حوزه اینترنت ثابت که این سال ها مغفول مانده، توجه جدی داشته باشد و همین طور پیشرفت روزانه حوزه ICT نیازمند اعمال تغییرات است و نباید در این عرصه راکد ماند، اتفاقی که با انتخاب یک وزیر جوان در این دوره تا حدودی رخ داد.


علی محمدی در گفت و گو با ایسنا، با اعلان اینکه وزیر بعدی ارتباطات و فناوری اطلاعات باید عزم و اراده کافی برای اعمال تغییرات مناسب را داشته باشد، اظهار داشت: از مواردی که آذری جهرمی در چهار سال وزارتش به آنها پرداخت و نتیجه گرفت، ساماندهی پیامک های تبلیغاتی و همین طور جمع کردن بساط خدمات ارزش افزوده بود. شاید این اقدامات در جایگاه وزارت ارتباطات برای توسعه این حوزه کافی نباشد، اما به جدیت نیاز داشت و انتظارات را بالا برد و لازم است وزیر بعدی هم همین جدیت را در برخورد با مشکلات مردم و مسائل حوزه ICT داشته باشد.
وی یکی از مواردی که هنگام انتخاب آذری جهرمی بعنوان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به آن توجه شد، حضور جوان ترین وزیر کابینه در دولت و در جایگاه وزارت خانه ای بود که با تکنولوژی های جدید ارتباط دارد. افراد زیادی از انتخاب یک وزیر جوان حمایت کردند، شاید به این علت که یک وزیر جوان، مقاومت کمتری در مقابل تغییرات دارد و پیشرفت روزانه حوزه ICT نیازمند اعمال تغییرات است و نباید در این عرصه راکد ماند، اتفاقی که با انتخاب یک وزیر جوان در این دوره تا حدودی رخ داد.
این کارشناس فناوری اطلاعات با اعلان اینکه یکی از مهم ترین مواردی که وزیر بعدی ارتباطات باید به آن توجه کند، عقب ماندگی ایران در زمینه ارتباطات ثابت است، اظهار داشت: بااینکه در این دولت هم کوشش های زیادی برای توسعه ارتباطات ثابت انجام شد، اما به سبب مواردی همچون عدم سرمایه گذاری و یا آنطور که مسئولان ارتباطات می گویند، انحصار مخابرات در ارائه امکانات ارتباطاتی، کار بزرگی در این بخش انجام نشد و همچنان بیشترین استفاده مردم از اینترنت هم راه است تا اینترنت موبایل.
محمدی افزود: از آنجایی که هم اکنون در دنیا یکی از فاکتورهای رشد و توسعه حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، میزان توسعه ارتباطات ثابت است و بنا بر این کشورهای دیگر توجه زیادی به این بخش دارند، لازم است در کشور ما هم بی توجهی به این مساله کنار گذاشته شود، برای اینکه دستیابی به تکنولوژیهای جدید همچون اینترنت اشیا هم با توسعه ارتباطات ثابت امکان پذیر است.
وی به ارتباط وزیر جوان کابینه با مخاطبان در شبکه های اجتماعی اشاره و بیان کرد: اتفاقی که این دوره شاهدش بودیم، تعامل دوسویه یک شخصیت در منصب وزارت با مردم بود، که قبل از این رخ نداده بود. فارغ از نحوه این تعامل و قرابتی که مردم با وزیر جوان داشتند، این که هرکس بتواند مشکلات خودرا در شبکه های اجتماعی بیان کند و وزیر ارتباطات بصورت مستقیم به آنها پاسخ دهد و مردم هم بتوانند وعده های وزارتخانه را دنبال کنند و مطالبه گر باشند، از مواردی است که می توان در آینده هم ادامه داد.
این کارشناس فناوری اطلاعات با اشاره به تکنولوژیهای جدید همچون اینترنت نسل پنج و اینترنت اشیا و بلاک چین، اظهار نمود: آگاهی از تغییراتی که امروزه در زمینه ICT رخ می دهد، نیازمند مطالعه مستمر است، نمی توان در مقابل این تغییرات بی تفاوت بود و وزیر بعدی ارتباطات و فناوری اطلاعات هم باید بداند حضور مردم در فضای مجازی آنقدر گسترده شده و سطح مطالباتشان بالا رفته که برای پاسخگویی به آنها، به یک عزم جدی و بهره گیری از کارشناسان حاذق نیاز است.
منبع:

1400/04/18
22:11:01
0.0 / 5
384
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان