كارخانه تولید تراشه هواوی از سال آینده آغاز به كار می كند

كارخانه تولید تراشه هواوی از سال آینده آغاز به كار می كند به گزارش می هاست چندی قبل خبرهایی در مورد برنامه هواوی برای ساخت کارخانه اختصاصی تولید تراشه منتشر گردید. حالا به نظر می آید این اتفاق بزودی به حقیقت می پیوندد و هواوی می خواهد تا کمتر از یک سال آینده کارخانه بزرگ تولید تراشه خویش را افتتاح کند.



طی سالهای گذشته شرکت HiSilicon از زیرمجموعه های هواوی در حوزه طراحی تراشه های مختلف در گروه های میان رده و پرچمدار، عملکرد بسیاری خوبی از خود نشان داده است. این شرکت به واسطه همکاری خود با شرکت تایوانی TSMC، نسبت به تولید تراشه های طراحی شده خود اقدام می کرد؛ ولی بعد از وضع محدودیت های تجاری توسط دولت آمریکا، این همکاری با وقفه روبرو شد.
در ادامه، شرکت هواوی با همکاری شرکتهای داخلی چین همچون SMIC، تراشه های میان رده خود نظیر Kirin ۷۱۰A را تولید می کرد. اما احتیاج به فناوری های پیشرفته تر و رسیدن به سطحی که بتوان تراشه های پرچمدار را با فناوری ساخت تا ۵ نانومتر یا حتی کمتر تولید کرد، تبدیل به یکی از مهم ترین برنامه های هواوی شد.
قدم اصلی هواوی در زمینه تولید تراشه
در همین راستا هواوی حرکتی بزرگ را در زمینه تولید تراشه آغاز کرده و از ماه گذشته خبرهایی در مورد ورود هواوی به حوزه ساخت و طراحی دستگاههای تولید تراشه هم شنیده می شد.
حالا گزارش های جدید نشان دهنده این است که هواوی می خواهد نخستین کارخانه اختصاصی تولید تراشه خویش را در استان هوبی و شهر ووهان چین تأسیس کند.
هواوی پیش از این هم مرکز بزرگ تحقیقات خود در ووهان را با نزدیک به ۱۰ هزار نفر پرسنل اداره می کرد که عمده فعالیت این گروه در زمینه توسعه و تحقیق پیرامون مباحثی مانند تجهیزات و مدارهای مخابرات نوری، تراشه های HiSilicon و رادارهای لیزری خودکار انجام می شد.
جالب است بدانید که زیرمجموعه HiSilicon هواوی یکی از پیشرفته ترین شرکتهای دنیا در زمینه طراحی و ساخت سیستم های پردازشی و حتی تراشه های اپتیک DSP است که رقبای اندکی در دنیا دارد.
به آخر فاز اول این کارخانه نزدیک می شویم
همچنین گزارش های انتشار یافته تا به امروز نشان می دهند که ساخت کارخانه ویژه هواوی در ووهان از آغاز سال ۲۰۱۹ شروع شده است. این کارخانه که با بودجه نزدیک به ۲۰ میلیارد یوانی (بودجه معمول برای ساخت یک کارخانه «سیلیکون فب / Silicone Fabrication») درحال توسعه است، الان در فاز اول خود قرار دارد.

مرکز فعلی تحقیق و توسعه هواوی در شهر ووهان
البته شرکت هواوی تا به امروز واکنش رسمی به این اخبار نشان نداده است و باید برای کسب اطلاعات بیشتر، منتظر خبرهای رسمی بمانیم. همینطور تراشه های هدف و لیتوگرافی اصلی محصولات تولیدی این کارخانه هم تا به امروز اعلام نشده است.
با این حال میتوان حدس زد که به علت بحران جهانی کمبود تراشه، میزان سرمایه گذاری هواوی در این حوزه افزوده شده و این کمپانی بتواند در زمان زودتری نسبت به راه اندازی و بهره برداری از این کارخانه بزرگ اقدام نماید.
همانطور که می دانید شرکت هواوی هم اکنون کلیه تراشه های مورد نیاز همچون تراشه های میان رده، پرچمدار و حتی تراشه های در ارتباط با ابزارهای پوشیدنی و تجهیزات اینترنت اشیا را خود طراحی می کند و تنها برای مرحله تولید آنها با شرکتهای دیگر همکاری دارد. هواوی با برنامه ساخت کارخانه تولید تراشه و تکمیل زنجیره تولید خود، می تواند به صورت کامل در این حوزه خودکفا شود.

۲۱۲۱

1400/04/10
22:53:46
0.0 / 5
358
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان