با دستور فیس بوك

جمع آوری اطلاعات كاربران آلمانی واتساپ متوقف گردید

جمع آوری اطلاعات كاربران آلمانی واتساپ متوقف گردید می هاست: فیسبوک در واکنش به هشدار یک رگولاتور آلمانی درباره غیرقانونی بودن شیوه اخیرش برای جمع آوری اطلاعات شخصی کاربران، دستور داد واتساپ گردآوری اطلاعات آلمانی ها را متوقف نماید.به گزارش می هاست به نقل از ایسنا، یوهانس کاسپار، مدیر سازمان حریم خصوصی هامبورگ یک ممنوعیت اضطراری سه ماهه را صادر و ادامه جمع آوری اطلاعات شخصی کاربران توسط فیسبوک را ممنوع کرد. وی همچنینی از هیاتی از رگولاتورهای دیتای اتحادیه اروپا خواست اقدام نموده و مقرراتی را در این خصوص اعلام کنند تا در سراسر این بلوک اعمال شود. وی اظهار داشت: شرایط جدید استفاده از سرویس واتساپ برای جمع آوری اطلاعات کاربران غیرمعتبر بوده برای اینکه غیرشفاف و کلی است.

کاسپار در اطلاعیه ای اعلام نمود این دستور برای حفظ حقوق و آزادی میلیونها کاربر صادر گردیده است. ما باید از لطمه و معایب چنین رویه ای جلوگیری نماییم.

دستور مذکور ضربه ای به قلب استراتژی تبلیغات و مدل کسب وکار فیسبوک بوده و مشابه اقدام دفتر ضد انحصارطلبی آلمان است که به رفتار این شبکه اجتماعی در جمع آوری اطلاعات مربوط به عادتهای آنلاین کاربران و بهره گیری از این اطلاعات در پروفایلهای فیسبوک آنها حمله کرده بود. این اطلاعات امکان شخصی سازی تبلیغات را فراهم نموده و درآمدهای کلانی را نصیب فیسبوک می کند.

در این حال واتساپ ادعاهای کاسپار را نادرست خواند و اعلام نمود این دستور اجرای شرایط جدید استفاده از سرویس این پیامرسان را متوقف نمی کند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، این غول فناوری آمریکایی بر سر شرایط جدید سرویس و اجبار کاربران واتساپ برای موافقت با آن تا ۱۵ ماه مه، با انتقاد گسترده جهانی روبرو شده است.

منبع:

1400/02/23
10:08:48
0.0 / 5
396
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان