حضور هواوی در شبكه 5G رومانی ممنوع گردید

حضور هواوی در شبكه 5G رومانی ممنوع گردید دولت میانه روی رومانی لایحه ای را تصویب کرد که حضور چین و هواوی در توسعه شبکه ۵G این کشور را ممنوع می کند.به گزارش می هاست به نقل از ایسنا، اروپا بعنوان میدان نبردی در جنگ سرد فناوری میان چین و آمریکا ظاهر شده و اگر هواوی از حضور در این منطقه محروم شود، شرکتهای اریکسون و نوکیا که رقیبان اروپایی این شرکت چینی هستند، انحصار بازار اروپا را به دست می گیرند.

پاول پاپسکو، یکی از اعضای کمیته امنیت ملی و فناوری اطلاعات و ارتباطات رومانی به رویترز اظهار داشت: دولت لایحه ای که اهمیت فوق العاده ای برای رومانی دارد را تصویب کرد و بر تفاهمنامه سال ۲۰۱۹ که در واشنگتن امضا کرده بود، مهر تایید زد که به معنای ممنوع شدن حضور چین و هواوی در هر گونه همکاری برای توسعه شبکه ۵G با دولت رومانی است.

تحت این تفاهمنامه، دو دولت آمریکا و رومانی در اوت سال ۲۰۱۹ اعلام نمودند که بر اساس رویکرد امنیتی مبتنی بر ریسک، ارزیابی محتاطانه و کامل فروشندگان ۵G ضروریست.

رومانی حتی قبل از پیوستن به سازمان معاهده آتلانتیک شمالی (ناتو) در سال ۲۰۰۴، از متحدان واشنگتن به شمار می رفت. واشنگتن هواوی را بازوی دستگاه مراقبت جهانی حزب کمونیست چین می داند.

هواوی که بزرگترین سازنده تجهیزات مخابراتی چین است، نقش مهمی در تهیه نسل جدید فناوری بی سیم داشته و مکررا جاسوسی برای دولت چین را تکذیب کرده است.

بر اساس گزارش رویترز، تصویب این لایحه منعکس کننده تفاهمنامه با آمریکا و موضع شورای دفاعی عالی رومانی است. پاپسکو اظهار داشت: امنیت ملی یک هدف کلیدی است و پشتیبانی از اطلاعات شخصی نسل آینده رومانی اهمیت حیاتی دارد.

دولت آمریکا در کشورهای اروپایی برای پیشگیری از بکارگیری تجهیزات ساخت شرکت چینی هواوی در شبکه های ۵G این منطقه لابی کرده است. حتی در کشورهایی که استفاده از تجهیزات مخابراتی ساخت شرکتهای چینی ممنوع نشده است، اپراتورهای مخابراتی در انتخاب هواوی محتاط هستند.

منبع:

1400/01/29
14:24:42
0.0 / 5
768
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان