می توانیم كلاب هاوس داخلی بسازیم

می توانیم كلاب هاوس داخلی بسازیم به گزارش می هاست معاون حقوقی و امور مجلس مرکز ملی فضای مجازی با دعوت از بخش خصوصی برای ایجاد خدمتی مشابه کلاب هاوس در داخل کشور، اشاره کرد: ایجاد سرویس و خدماتی مشابه کلاب هاوس در داخل کشور باتوجه به زیرساخت های داخلی به آسانی مقدور است.


به گزارش می هاست به نقل از ایسنا، اپلیکیشن شبکه اجتماعی کلاب هاوس به افراد اجازه می دهد در چت روم های صوتی به صحبت درباره موضوعات مختلف بپردازند که این روزها محبوبیت رو به رشدی پیدا کرده است و البته به محلی برای گفت وگوی مسئولان هم تبدیل گشته است و محمدجواد آذری جهرمی-وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- که معمولا در شبکه های اجتماعی حضور پیدا می کند هم به یکی از حاضران چت روم های مختلف این اپلیکیشن تبدیل گشته است.
در این راستا امیر خوراکیان با اشاره به اینکه در فضای مجازی ایده ها و نوآوری ها، پدیده ساز و تعیین کننده هستند، اضافه کرد: هر سرویس جدیدی متناسب با خاصیت هایی که دارد با اقبال کاربران و مخاطبان مواجه می شود. راه اندازی تعدادی از این سرویس ها به دانش فنی بالا، زیرساخت های ارتباطی گسترده و هزینه های بسیار زیاد نیاز دارد اما خاصیت های فنی و ترافیکی برخی دیگر، به شکلی است که آسان تر می شود به نمونه داخلی آن دست پیدا کرد. سطح دانش فنی و تجربه کشور به شکلی است که اکنون ایجاد سرویسی مشابه کلاب هاوس بسادگی در داخل کشور مقدور است.
معاون حقوقی و امور مجلس مرکز ملی فضای مجازی با اشاره به اینکه لازم نیست حتما سرویسی مسدود شود و بعد به فکر راه اندازی مشابه داخلی آن بیفتیم، اضافه کرد: ایجاد سرویس ها و خدمات داخلی در فضای مجازی لزوما به مفهوم نفی خدمات خارجی نیست بلکه ایجاد اینگونه خدمات در داخل کشور اولا ضریب استقلال کشور را بیشتر می کند و ثانیا سبب رشد و ارتقای دانش فنی در کشور می شود، هم اینک ایجاد مشابه کلاب هاوس برای خیلی از شرکتها و مجموعه های فعال و موجود در کشور به آسانی امکان پذیر است.
خوراکیان افزود: ما ضمن دعوت از بخش خصوصی برای ایجاد چنین خدمتی تاکید می نماییم ایجاد ضمانت های حقوقی برای پرهیز از مداخلات غیرمنطقی بخش ای مختلف در اینگونه امور، اطمینان بخش و بهترین مشوق برای بخش خصوصی است که به چنین اقداماتی ورود کند.
وی با اعلان اینکه اگر می گوییم سرویس داخلی ایجاد شود، به مفهوم بستن مشابه خارجی آن نیست، اظهار داشت: می خواهیم کشور از یک استقلال نسبی در این عرصه ها برخوردار شود. بالاخره این شرکتها با ما تعامل ندارند و کاملا تحت نفوذ دولت های متخاصم قراردارند و بصورت ابزار برای آنها عمل می کنند، پس ما با تقویت خدمات داخلی باید در مواقعی که آنها برای ما محدودیت و مشکل ایجاد می کنند، بتوانیم نیازهای کاربران را تامین نماییم.
منبع:

1400/01/19
23:04:57
0.0 / 5
381
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان