پورتال وزارت ارتباطات برای روشندلان دسترس پذیر شد

پورتال وزارت ارتباطات برای روشندلان دسترس پذیر شد رئیس مرکز فناوری اطلاعات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از دسترس پذیر شدن پورتال وزارت ارتباطات برای روشندلان اطلاع داد و اظهار داشت: از این پس روشندلان و کم بینایان می توانند به سادگی با صفحه خوان های ویژه خود از خدمات این پورتال استفاده کنند.


به گزارش می هاست به نقل از ایسنا، پیشرفت فناوری، زندگی در دنیای امروز را بسیار آسان تر کرده است. در سالهای اخیر، فناوری های پیشرفته به منظور افزایش توانمندی های انسان و مرتفع ساختن نقصها و کمبودهای انسانی به کار گرفته می شود و در این میان فناوری های بسیاری ساخته شده که می تواند تجربه فعالیت عادی را برای نابینایان و کم بینایان فراهم آورد.
پیش از این، امیر ناظمی- رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران، در مورد نقش استفاده از فناوری های نوین در ایجاد دسترس پذیری اظهار کرده بود: وقتی از دسترس پذیری صحبت به میان می آید، بدین معناست که افراد با نیازمندی های خاص بتوانند از امکاناتی که به صورت عمومی فراهم گشته است، استفاده کنند.
او همینطور اظهار داشته بود: از این حیث، دسترس پذیری از دو جنبه حایز اهمیت است، یکی از منظر ارزشی و اخلاقی که جزو حقوق افراد به حساب می آید. جنبه دیگر که اغلب اوقات نادیده گرفته می شود، این است که بر مبنای مطالعات انجام شده، ۷۰ درصد انسان ها در دوره ای از زندگی گرفتار نیازمندی های خاص می شوند. بنابراین، ایجاد دسترس پذیری در سایت های اینترنتی، نیازمند رعایت مجموعه ای از استانداردهاست. بدین منظور در سازمان فناوری اطلاعات ایران، مجموعه ای از این استاندارها که شامل ۴۰ استاندارد است ترجمه شده و روی درگاه سازمان قرار گرفته و رعایت این استانداردها برای طراحی وب گاه های دستگاههای دولتی الزامی است.
در این راستا به نقل از وزارت ارتباطات وفناوری اطلاعات، سمیرا انصاری- رئیس مرکز فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه روشندلان هم مانند سایر شهروندان باید بتوانند از خدماتی که در بستر اینترنت عرضه می شود، بهره مند شوند، اظهار داشت: بر مبنای استانداردهایی که حوزه دسترس پذیری فضای مجازی برای عرضه کنندگان سرویسهای اینترنتی لحاظ کرده، تمامی پورتال ها را میتوان بگونه ای طراحی کرد که برای روشندلان هم قابل استفاده باشد.
وی ضمن اشاره به وعده وزیر ارتباطات برای متناسب سازی پرتال وزارت ارتباطات در روز جهانی نابینایان، خاطرنشان کرد: از این پس، روشندلان و کم بینایان می توانند به سادگی با صفحه خوان های ویژه خود از خدمات این پایگاه استفاده کنند.1399/12/26
20:15:29
0.0 / 5
777
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان