با تصویب مجلس

قیمت پیامك در سال آینده گران می شود

قیمت پیامك در سال آینده گران می شود نمایندگان مجلس تصویب کردند که در سال آینده اپراتورهای عرضه دهنده خدمات مخابراتی، علاوه بر قیمت هر پیامک، مبلغ ۱۰ ریال از استفاده کنندگان خدمات مزبور دریافت نمایند.


به گزارش می هاست به نقل از ایسنا، نمایندگان در جلسه علنی عصر امروز (سه شنبه) مجلس و در ادامه بررسی جزئیات لایحه بودجه ۱۴۰۰ در بخش درآمدی بند (ی) تبصره ۶ ماده واحده این لایحه را تصویب کردند.
طبق مصوبه مجلس، کارور (اپراتور)های عرضه دهنده خدمات مخابراتی باید علاوه بر قیمت هر پیامک مبلغ ده (۱۰) ریال از استفاده کنندگان خدمات مزبور دریافت و به حساب درآمد عمومی نزد خزانه داری کل کشور واریز نمایند.
همچنین حق الامتیاز و حق السهم دولت از کارور(اپراتورهای) عرضه دهنده خدمات مخابراتی به میزان ده درصد(۱۰%) افزایش یافته و به حساب درآمد عمومی نزد خزانه داری کل واریز می شود.
همچنین احمد امیرآبادی فراهانی عضو هیات رییسه مجلس اظهار داشت که کمیسیون تلفیق اصلاحیه ای داده که به باعث آن، کارورهای ارائه دهنده خدمات، اجازه افزایش تعرفه اینترنتی مصرفی را در سال ۱۴۰۰ ندارند.
در جریان بررسی این بند پیشنهادات گوناگونی برای افزایش قیمت پیامک عنوان شد که در واکنش به آنها پورمحمدی معاون سازمان برنامه و بودجه توضیح داد که این مصوبه بدان معناست که مشترکین باید علاوه بر پول اپراتور، مبلغ دیگری را پرداخت کنند که این افزایش هزینه ها سبب نارضایتی مردم می شود.
او از نمایندگان خواست که به گران شدن هیچ موضوعی همچون هزینه پیامک رای مثبت ندهند و دولت مخالف است.
علی نیکزاد نایب رئیس مجلس هم تصریح کرد که مجلس طرفدار مردم و ارزانی است اما اگر دولت امور را به درستی رسیدگی می کرد، این وضعیت رخ نمی داد.
همچنین در جریان بررسی بخشی از بند ی، مجتبی توانگر نماینده تهران خواهان ارجاع این بند به کمیسیون تلفیق برای رفع ابهام شد و اظهار داشت: قرارداد اپراتورها با دولت، مناقصه ای است و هر سال عقد نمی گردد. حتی یکی از این اپراتورها سرمایه گذار خارجی دارد و زمان آن آخر نیافته که مجلس بخواهد سهم دولت از سود اپراتورها را تغییر دهد.
علی نیکزاد نایب رییس مجلس در پاسخ اظهار داشت: مجلس قراردادهای بخش خصوصی را محترم می شمارد منتها این مصوبه در قراردادهایی اعمال می شود که در سال ۱۴۰۰ به پایان برسد.
منبع:

1399/12/05
19:06:24
0.0 / 5
355
تگهای خبر: اپراتور , اینترنت , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان