مضر بودن فناوری 5G برای سلامتی اثبات نشده است

مضر بودن فناوری 5G برای سلامتی اثبات نشده است به گزارش می هاست به قول رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، قرار گرفتن در در فاصله نزدیک یک متری هر تابش الکترومغناطیسی به مدت طولانی ضرر دارد اما تابحال هیچ مستندی در زمینه مضر بودن فناوری 5G برای سلامتی و حوزه خدمات عمومی حمل و نقل رصد نشده است.


به گزارش می هاست به نقل از ایسنا، وحید یزدانیان در نشست خبری همزمان با پنجاهمین سالگرد تاسیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات که به صورت مجازی برگزار شد، درمورد اخبار و شنیده ها در خصوص خطرات فناوری 5G اظهار نمود: ما نمی توانیم به بهانه مطالعات و احتمالات روند سازندگی و توسعه را تعطیل نماییم. البته بر این باور هستیم که باید امنیت مردم ما حفظ شود. پروژه ها و تحقیقات مفصلی درباره تابش امواج الکترومغناطیس با نهادهای مسوول انجام دادیم و این پروژه ها ما را به این نتیجه رساند و به سازمان تنظیم مقررات ارتباطات هم عرضه کردیم که این تابش ها برای سلامتی مردم مضر نمی باشد.
وی افزود: البته اگر شما در فاصله نزدیک یک متری آنتنی به مدت طولانی قرار بگیرید، ضرر دارد و هر تابش الکترومغناطیسی این زیان را خواهد داشت. اما در زمینه 5G که یک فناوری نو است، تا کنون هیچ مستندی در زمینه مضر بودن این فناوری برای سلامتی و حوزه خدمات عمومی حمل و نقل رصد نشده است. ما مطالعات حوزه 5G را هم در زمینه تابش و غیرتابش انجام می دهیم و به این جمع بندی نرسیده ایم. توسعه و سازندگی کشور را نمی توان معطل این موارد کرد. فناوری 5G آمده و در دنیا استفاده می شود.
ادامه دارد


1399/12/02
23:45:34
0.0 / 5
249
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان